BYTOMSKie „OSieMNaSTKi” W KaDrZe

MŁODZIEŻOWA HOKEJOWA REPREZENTACJA KOBIET, Z CZTEREMA POLONISTKAMI W SKŁADZIE, BARDZO DOBRZE WYPADŁA NA TURNIEJU TOWARZYSKIM W WIELKIEJ BRYTANII

Bytomski Hokej - - 13 Listopada 2015r, 18.00: -

Nasze dziewczyny, defensorka Sandra Klimecka oraz napastniczki Wiktoria Dziwok, Katarzyna Wybiral i Klaudia Kaleja, otrzymały powołanie do kadry do lat 18. Podopieczne trenera Grzegorza Klicha wystąpiły w weekend w hali Ice Sheffield. Pierwszymi rywalkami biało-czerwonych były Hiszpanki, które przywiozły kilka zawodniczek starszych. Mecz zakończył się rzadkim wynikiem 0:0, a dziewczyny z Półwyspu Iberyjskiego wygrały dopiero po rzutach karnych 1:0. Drugie spotkanie też przyniosło tylko jedną bramkę, ale tym razem to Polki wygrały z wyżej notowanymi Węgierkami, a „złotego” gola zdobyła tyszanka, Sylwia Łaskawska, z podania janowianki, Olivii Tomczok, która pełniła rolę kapitana naszej reprezentacji. Czyste konto zachowała koleżanka klubowa Tomczok, Martyna Sass. Trzeciego dnia Polska U-18 stanęła naprzeciw Wielkiej Brytanii i po pierwszej tercji było 0:2, jednak potem w jednej z głównych ról wystąpiły bytomianki. Wibral i Dziwok zdobyły bramki, a że uczyniły to także kapitanka Tomczok oraz Dominika Sopata z Krynicy skończyło się 4:2. Młode Polki z 7 punktami zajęły w turnieju drugie miejsce za Hiszpankami.

Z Wielką Brytanią biało-czerwone spotkają się znowu w styczniu w Austrii na turnieju eliminacyjnym do Dywizji I MŚ U-18. W grupie będą też Australia i Włochy. Mamy nadzieję, że i wówczas w kadrze nie zabraknie bytomianek.

W Sheffield zagrały - bramkarki: Martyna Sass (MUKS Naprzód Janów), Laura Najdecka (ŁKH Łódź), Aleksandra Zmarlik (MMKS Podhale Nowy Targ); obrończynie: Natalia Kamińska (ŁKH Łódź), Klaudia Pelic, Dominika Marczyk, Oliwia Garbocz (wszystkie SKKH Atomówki Tychy), Wiktoria Gogoc (MKHL Krynica), Sandra Klimecka

napastniczki: Sylwia Łaskawska (SKKH Atomówki Tychy), Olivia Tomczok (MUKS Naprzód), Wiktoria Dziwok, Katarzyna Wybiral, Klaudia Kaleja (wszystkie TMH Polonia), Dominika Sopata, Anna Sopata, Natalia Wrona (wszystkie MKHL Krynica), Małgorzata Synowiec (MKS Cracovia).

W sztabie reprezentacji oprócz selekcjonera Klicha są trener bramkarek Paweł Jakubowski, serwisant Jarosław Chrapek, masażysta Tomasz Mydlarz.

Tak dziewczyny cieszyły się po zwycięstwach.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.