ZASAdY uTrZYMANIA I SPAdKu

Polonii to bezpośrednio raczej dotyczyć nie będzie, ale warto wiedzieć...

Bytomski Hokej - - 22 Grudnia 2015 (wt.) - Nesta Mires Toruń -

Jak wiemy, grupę słabszą po podziale Polskiej Hokej Ligi tworzy sześć zespołów. Dwa pierwsze po drugiej części rozgrywek wejdą do play offu, czyli do walki nawet o medale.

A reszta? Otóż Orlęta - a inaczej SMS U-20 - Sosnowiec z ligi nie spadną bez względu na końcowy wynik. Zasadniczo jest to logiczne, bo od kogo po ewentualnym spadku miałyby się uczyć, ale jest wiele głosów przeciw takiemu rozwiązaniu. Tak czy siak, o utrzymanie walczyć będą zespoły z miejsc 3-5 po zakończeniu zmagań w dolnej szóstce. A grać będą systemem „każdy z każdym” cztery rundy spotkań z zaliczeniem punktów (i bramek) z całego sezonu. W każdej kolejce będzie jeden mecz, a trzeci zespół będzie pauzował. Rywalizacja „o życie” rozpocznie się w piątek, 19 lutego, a zakończy we wtorek, 13 marca. Kto wówczas będzie na końcu tej trójki, spadnie do I ligi.

Tylko jaka ta I liga będzie, skoro w tym sezonie liczyła... dwie drużyny (Stoczniowca Gdańsk i UKS Dębica), których rywalizacja zakończyła się playoffowym 4-0 dla gdańszczan i było po zabawie...

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.