DZIEWCZYNY NA MEdAL

POLONISTKI MIAŁY SERIĘ TRZYNASTU KOLEJNYCH ZWYCIĘSTW. PODOBNĄ PRACOWAĆ BĘDĄ JUŻ W NOWYM ROKU.

Bytomski Hokej - - 22 Grudnia 2015 (wt.) - Nesta Mires Toruń -

Najbardziej utytułowany klub polskiego hokeja kobiet, czterokrotne mistrzynie Polski (2010-13), zawodniczki Polonii przez trzynaście kolejek kroczyły od zwycięstwa do zwycięstwa, choć sezon zaczęły od wygranej w Bytomiu z „Kojotkami” z Janowa „tylko” po rzutach karnych.

13 ZWYCIĘSTW Z RZĘDU Dopiero w 14. kolejce znalazły pogromczynie. Przegrały u siebie z obrończyniami tytułu mistrzowskiego z gdańskiego Stoczniowca 6:7 (3:2, 1:4, 2:1), choć dzień wcześniej wygrały 10:2 (3:0, 5:1, 2:1). W tym zwycięskim meczu

TABELA PLHK Magdalena Czaplik zdobyła cztery gole, Karolina Późniewska trzy, Klaudia Kaleja dwa, a Natalia Suchanek jednego, a w przegranym: Czaplik i Późniewska trafiły po dwa razy, a Katarzyna Wybiral i Klaudia Chrapek po razie. Tylko po analizie wyników poszczególnych tercji łatwo można stwierdzić, że w obu meczach istotne role odegrały tercje drugie. Kto wygrał tę odsłonę, skasował trzy punkty.

PrZECIWNICZKI NIE MIAŁY LEKKO Tak już w hokeju jest, że - jak w przypadku Polonii - można wygrać pięć z sześciu tercji, ale mecz

˚˚ Niebiesko -czerwone są na najlepszej drodze do piątego tytułu mistrzyń Polski.

tylko jeden... Trzeba jednak dodać, że bytomianki tanio skóry nie sprzedały. Choć przegrywały już 4:7, złapały „kontakt” na 6:7 i w końcówce grały nawet w przewadze. Cóż, tym razem się nie udało.

BYTOMIANKI LIdErKAMI TABELI Nie ma co jednak drzeć hokejowych strojów, bo przewaga bytomianek nad drugą w tabeli, właśnie „Stocznią” jest olbrzymia. W styczniu 2016 zostanie dokończona runda zasadnicza, a w połowie lutego rozpocznie się play off, czyli walka o medale. Trudno sobie wyobrazić, żeby polonistki pełniły wówczas role statystek.