MŁODZIEŻ Z MEDALEM BRĄZOWYM

W XXII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY NIEBIESKO-CZERWONI GRALI... NAJDŁUŻEJ - TRZY DOGRYWKI, A PO JEDNEJ Z NICH RZUTY KARNE

Bytomski Hokej - - News -

Hokejowa część młodzieżowych igrzysk odbywała się w Katowicach i w Tychach. Młodzi bytomianie, konkretnie juniorzy młodsi, trafili do grupy katowickiej z Zagłębiem Sosnowiec, Stoczniowcem Gdańsk i Sokołami Toruń. W pierwszym swym meczu w małej hali „Spodka” zagrali z torunianami i wygrali 6:5 po dogrywce, a zwycięską bramkę zdobył Maciej Anklewicz w 3 minucie doliczonego czasu gry.

Drugi mecz poloniści zagrali z Zagłębiem Sosnowiec. W regulaminowym czasie było 3:3, a zwycięstwo Polonii zapewnił Paweł Zygmunt, gdy do końca dogrywki pozostawało półtorej minuty. Tradycji stało się zadość również w trzecim meczu grupowym.

Choć bytomianie przegrywali już 2:4 i 3:5, po 60 minutach było 5:5, a tym razem dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Zwycięstwo Polonii zapewnił w serii rzutów karnych Szymon Mularczyk.

Młodzi bytomianie zajęli w swojej grupie drugie miejsce za Zagłębiem, a przed Sokołami i Stoczniowcem. Druga lokata dała oczywiście awans do półfinału, gdzie czekali faworyci turnieju, hokeiści MOSM-u Tychy i to na własnym lodowisku. Tyszanie swoje grupowe mecze wygrywali łatwo i wysoko (11:0 z UKH Dębica, 13:3 z Unią Oświęcim i „tylko” 2:0 z JKH GKS Jastrzębie), więc zachowali więcej sił od zmęczonych dogrywkami polonistów. W meczu o finał wygrali z Polonią 13:4. W walce o brązowy medal nasi gracze znów stanęli naprzeciw Zagłębia, które półfinał z jastrzębianami przegrało 0:7. Poloniści zapomnieli o nieudanym półfinale i pewnie pokonali sosnowiczan 6:3. W finale MOSM Tychy po raz drugi pokonał JKH GKS Jastrzębie, tym razem 5:1.

Nasi juniorzy młodsi wykazali się hartem ducha, wygrywając trzy mecze w dodatkowym czasie gry. Brawo!

• Polonia grała w następującym składzie: Robaszkiewicz; Schupp - Kawka, Domogała - Kołodziej, Ledwoń - Bodora, Pszon - Sobera; Gajdzik - Anklewicz - Mularczyk, Rudnicki - Jóźwik - Zygmunt, Latawiec - Demiańczuk - Gryc, Petelicki - Bogusiak - Zając.