Od sejmowej sekretarki po ministerialną tekę

Fakt - - Polityka. fakt. pl -

Ulubienica Lecha Kaczyńskiego († 61 l.), minister sportu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego ( 61 l.) i jedna z twórczyń jego prezydenckiej kampanii. Elżbieta Jakubiak ( 44 l.) przebojem wdarła się na polityczne salony i zdobyła wielką popularność.

Pierwsze kroki w polityce stawiała w Sejmie, gdzie od 1998 r. była sekretarką wicemarszałków Jacka Kurczewskiego, Olgi Krzyżanowskiej i Jana Króla. Potem pracowała w Urzędzie do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. To stamtąd w 2002 r. zabrał ją do siebie prezydent Warszawy Lech Kaczyński. Od tego czasu jako dyrektor jego biura w warszawskim ratuszu Jakubiak stała się jedną z najbliższych i najbardziej zaufanych osób przyszłego prezydenta Polski. Dlatego to ona kierowała jego zwycięską kampanią wyborczą, dlatego to ona została szefową gabinetu Lecha Kaczyńskiego w Pałacu Prezydenckim. I dlatego to ona została ministrem sportu wrządzie PiS w 2005 r. i rozpoczęła przygotowania do organizacji Euro 2012.

Po przegranych przez PiS wyborach parlamentarnych weszła do Sejmu. Jako medialna i znana osoba szybko stała się jedną z twarzy Prawa i Sprawiedliwości. – Elżbieta Jakubiak to osoba bardzo utalentowana – mówił o niej prezydent Kaczyński. Ona sama o sobie mawiała, że jest twardą chłopką i bez żenady pokazywała, jak w podwarszawskim domu doi krowy i pije świeże mleko. Czy po tym, jak popadła w niełaskę prezesa PiS, jej kariera nagle stanie w miejscu?

Rok 2005, Pałac Prezydencki. Elżbieta Jakubiak ( 44 l.) odbiera tekę ministra sportu od głowy państwa, Lecha Kaczyńskiego († 61 l.) jeszcze czeka

na decyzję prezes już ją

zawiesił wyrzucony z

frakcji PiS

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.