Wyrok jest ostrzejszy!

12 lat w więzieniu spędzi Krzysztof Bartoszuk ( 48 l.), zwany polskim Friztlem

Fakt - - Wydarzenia. . fakt. pl -

Sąd Apelacyjny w Białymstoku zaostrzył wyrok dla zwyrodnialca, który latami gwałcił własną córkę Alicję ( 22 l.) i spłodził z nią dwoje dzieci. Ta sprawa wstrząsnęła Polską i przetoczyła się głoś n y m

echem przez cały świat. Zaledwie pięć miesięcy po tym, jak świat usłyszał o Josefie Fritzlu, który w Austrii więził własną córkę i miał z nią 7 dzieci, okazało się, że na Podlasiu żyje jego równie ponury odpowiednik.

Krzysztof Bartoszuk zniewolił córkę, gdy miała 15 lat! Latami wykorzystywał i zastraszał. Piekło Alicji skończyło się, gdy przełamała strach i zgłosiła się na policję. Jej ojciec oprawca został aresztowany.

Wczorajsza rozprawa, podobnie jak cały proces w sądzie okręgowym, który zakończył się skazaniem Bartoszuka, została utajniona na wniosek prokuratora.

W lutym sąd uznał Bartoszuka winnym gwałtów i znęcania się psychicznego nad swoją nieletnią córką. Wtedy został skazany na 10 lat więzienia.

Jednak od tamtego wyroku odwołali się zarówno oskarżony, jak i prokurator. Oskarżyciele żądali 15 lat więzienia, obrońca ponownego procesu przed sądem okręgowym. Wczoraj jednak sąd apelacyjny uznał, że proces został przeprowadzony prawidłowo, a wyrok dla polskiego Fritzla powinien zostać podwyższony! Krzysztof Bartoszuk łącznie został skazany na 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zgodził się też na publikację jego danych i wizerunku. Wyrok jest prawomocny.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.