Pojedynek snajperów Ł

Fakt - - Ludzie. fakt. pl -

ącznie strzelili w polskiej ekstraklasie 257 goli, zdobyli pięć tytułów króla strzelców, wspólnie poprowadzili Wisłę do czterech tytułów mistrzowskich. Dziś wieczorem staną naprzeciw sobie. Tomasz Frankowski ( 36 l.) zmierzy się z Maciejem Żurawskim ( 34 l.). Już raz grali przeciwko sobie. Frankowski był wtedy piłkarzem Wisły.

Żurawski był jeszcze zawodnikiem Lecha, ale miał już w kieszeni kontrakt zWisłą. – Tak się złożyło, że ostatni mecz w barwach Kolejorza grałem właśnie przeciwko Wiśle. Strzeliłem wtedy dwa gole, a Tomek jednego. Potem już zawsze graliśmy razem – wspomina „ Żuraw”.

Choć na boisku rozmieli się w ciemno, nigdy nie byli wielkimi przyjaciółmi. – Nawet nie pamiętam, kiedy ostatnio rozmawialiśmy – mówi szczerze Żurawski. Wisła miała z nich wiele pożytku, bo zawsze ze sobą rywalizowali. Gdy walczyli o koronę króla strzelców, w jednym z meczów Frankowski zablokował plecami strzał Żurawskiego. – Śmiał się potem, że zrobił to specjalnie – wspomina napastnik Wisły.

„ Żuraw” narzeka na drobne problemy z mięśniem dwugłowym, ale nie przeszkodzą mu one w dzisiejszym występie przeciwko Jagiellonii.

Maciej Żurawski ( 34 l.) ma na koncie w ekstraklasie 234 występy i 121 bramek

Tomasz Frankowski ( 36 l.) rozegrał w ekstraklasie 229 meczów, strzelił 136 goli

Robert Maaskant ( 41 l.) nie ma problemów z porozumiewaniem się z piłkarzami Wisły. Włada trzema językami

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.