Aleksandr Suworow musi dostać szansę gry w Cracovii Ulatowski, patrz, kogo masz w składzie

Fakt - - Sport. fakt. pl -

Dwie bramki w kwalifikacjach do Euro 2012 musiał zdobyć Aleksandr Suworow ( 23 l.), by przekonać do siebie Rafała Ulatowskiego ( 37 l.). Choć Cracovia zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy, reprezentant Mołdawii nie rozegrał w barwach Pasów choćby jednego spotkania. – W meczu z Górnikiem Zabrze na pewno dostanie szansę – zapowiada trener Cracovii.

Pasy przegrały wszystkie spotkania w tym sezonie, a w czterech meczach zdobyły raptem trzy bramki. Suworow, by pograć w piłkę, musiał jechać na zgrupowanie reprezentacji Mołdawii. Najpierw pięknym golem z rzutu wolnego przyczynił się do wygranej 2: 0 nad Finlandią. W środę strzelił honorową bramkę w meczu zWęgrami ( 2: 1). Mecze Cracovii oglądał natomiast tylko z ławki rezerwowych. – Nie było to powodowane tym, że uznałem go za słabego piłkarza na Cracovię. Po prostu wpierwszych dwóch meczach postawiłem na Mateusza Klicha. Gdy chciałem wystawić Aleksa na mecz z Lechem, złapał grypę żołądkową. W spotkaniu z Koroną Kielce nie było dla niego miejsca, bo wybrałem inne ustawienie taktyczne – broni się Ulatowski.

Na razie jednak nie bronią go wyniki Cracovii, która jest czerwoną latarnią ekstraklasy. – Teraz z pewnością postawię na Aleksa, bo to idealny moment na taką decyzję. W meczu z Finlandią po raz kolejny pokazał, że dysponuje świetnym uderzeniem i dośrodkowaniem. Przypomnę, że to po jego zagraniu w meczu zWisłą Mariusz Jop strzelił tę słynną samobójczą bramkę – mówi trener Pasów.

W meczu z Górnikiem Ulatowski chce postawić na atak. Do gry wraca bowiem także Saidi Ntibazonkiza ( 23 l.). – Robimy wszystko, by postawić go na nogi przed tym spotkaniem. My wsobotę nie możemy się bronić, bo nie mamy przed czym. Teraz musimy zacząć wygrywać. Mam tylko nadzieję, że rywale przed spotkaniami z Cracovią nie myślą sobie, że oto przed nimi łatwiejszy rywal – dodaje Ulatowski.

Trener Rafał Ulatowski ( 37 l., z lewej) nie zdecydował się na razie na wystawienie do gry Aleksandra Suworowa ( 23 l.)

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.