Gapiostwo Świderskiego

Fakt - - Sport. . fakt. pl -

Gapiostwo ekipy Piotra Świderskiego ( 27 l.) może okazać się fatalne w skutkach dla Betardu Wrocław! Drużyna Marka Cieślaka ( 60 l.) musi teraz odrabiać aż osiem punktów straty wpółfinałowej rywalizacji zFalubazem Zielona Góra.

Na torze aktualny mistrz Polski, po ciężkim boju, zwyciężył wśrodę 46: 44. Świderski wywalczył dla gości sześć punktów, jednak po zawodach jego mechanicy zbyt szybko wyprowadzili motocykle zawodnika z parku maszyn.

Zielonogórzanie złożyli protest, który został uwzględniony. Wefekcie odebrano „ Świdrowi” punkty, a wynik meczu został zweryfikowany na 46: 38 dla Falubazu.

– Przepisy są jasne. Zawodnicy nie mogą wyprowadzać motorów z parku maszyn do momentu, kiedy sędzia na to pozwoli. Może to zrobić wtedy, kiedy żaden z zespołów nie będzie wnosił protestów. Ja po przyjściu do parku maszyn usłyszałem od gospodarzy, że ci wnoszą protest, gdyż motory Piotra Świderskiego zostały szybciej wyprowadzone do busów zawodnika – tłumaczył sędzia Wojciech Grodzki ( 44 l.).

W ekipie gości zawrzało. Trener Cieślak przyjął werdykt arbitra z pokorą, słusznie wściekał się jednak na kierownika swojej drużyny oraz mechaników Świderskiego, których nazwał frajerami. Sam żużlowiec też się kajał. – Bardzo serdecznie chciałbym przeprosić kolegów z drużyny, działaczy oraz kibiców za sytuację po meczu wZielonej Górze. Cała ta sytuacja była zwykłym niedopatrzeniem. Jeszcze raz przepraszam – napisał w oświadczeniu.

Gapiostwo Świderskiego i jego ekipy może drogo kosztować wrocławian – brak awansu do finału.

– Osiem punktów do odrobienia to trudna sprawa – nie kryje Cieślak.

Piotr Świderski ( 27 l.) zdobył na torze w Zielonej Górze sześć ważnych punktów. Walczył jak lew, zaliczył nawet spektakularny upadek. Całe jego poświęcenie poszło jednak na marne, gdyż motocykli zawodnika nie zdążył obejrzeć sędzia. Zbyt szybkie odprowadzenie ich do busa kosztowało Betard Wrocław odbiór wszystkich punktów zdobytych przez Świderskiego

Piotr Świderski ( 27 l.) zapewnia, że błąd jego ekipy to tylko przypadek

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.