ZAGRAMY DOBRĄ SIATKÓWKĘ

ROZMAWIAMY Z BARTOSZEM GAWRYSZEWSKIM, ŚRODKOWYM LOTOSU TREFL GDAŃSK

Final 4 - - Strona -

Czy po zwycięskim półfinale PlusLigi kibice mogą być spokojni o wasze kolejne zwycięstwo z PGE Skrą – tym razem w walce o finał Pucharu Polski?

BG: - Mogą być spokojni o to, że będziemy grali dobrą siatkówkę. W tym sezonie mogli się już do tego przyzwyczaić. Ale PGE Skra to wciąż mocny przeciwnik. Owszem, w półfinale udowodniliśmy swoją wyższość, ale nie daje nam to żadnej przewagi na przyszłość. Każdy mecz to osobna bitwa, kolejna batalia. W Pucharze Polski również będziemy się starali potwierdzić, że te trzy zwycięstwa to nie był przypadek.

Dwa z trzech półfinałowych zwycięstw odnieśliście na wyjazdach. Czy ERGO Arena w rywalizacji o Puchar Polski będzie waszym dodatkowym atutem, czy może wolelibyście przenieść ten turniej np. do Bełchatowa?

BG: - Na szczęście w czwartym meczu odczarowaliśmy Ergo Arenę. Możemy więc być pewni, że nie ma tu żadnej żyły wodnej i jesteśmy w stanie tu wygrywać. Z PGE Skrą zawsze gra się ciężko, to jedna z najlepszych drużyn nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Ale jeśli będziemy walczyć tak, jak walczyliśmy do tej pory, to wynik jest sprawą otwartą.

JESTEŚMY W STANIE TU WYGRYWAĆ. Z PGE SKRĄ ZAWSZE GRA SIĘ CIĘŻKO, TO JEDNA Z NAJLEPSZYCH DRUŻYN NIE TYLKO W POLSCE, ALE I NA ŚWIECIE.

Zdobycie Pucharu Polski mogłoby być smaczną wisienką na wspaniałym torcie. Tym tortem jest osiągnięcie historycznego rezultatu przez zespół, który przed sezonem nie był stawiany w gronie faworytów do medalu. Co było kluczem do tego wspaniałego wyniku, którym dla Lotosu Trefla jest finał PlusLigi?

BG: - Odpowiadając na to pytanie, należy się cofnąć do samego początku, czyli zatrudnienia trenera Andrei Anastasiego. To znakomity szkoleniowiec, który dodatkowo otrzymał w Gdańsku wolną rękę przy budowie składu. Zebrał wspaniałych ludzi, którzy świetnie dogadują się nie tylko na boisku, ale i poza nim. To widać w naszej grze i zachowaniu w trakcie meczów.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.