REZERWUJ CZAS

Gazeta Wyborcza - CJG - - /TO JEST GRANE -

WYSTAWA I ALBUM KRZYSZTOFA MILLERA

Od 11 do 26 września, Warszawa

Rok po śmierci Krzysztofa Millera, wieloletniego fotoreportera „Gazety Wyborczej”, ukazuje się album z jego zdjęciami „Fotografie, które nie zmieniły świata”.

Jego promocji towarzyszy wystawa w warszawskiej Starej Galerii ZPAF przy pl. Zamkowym 8. Wernisaż 11 września, godz. 19.30. A w poniedziałek, 18 września, o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie z Beatą Łyżwą-Sokół, Wojciechem Jagielskim, Pawłem Smoleńskim, którzy będą wspominać swojego kolegę, opowiedzą o jego fotografii.

Wystawę można oglądać w pon.-pt., godz. 12-18, sob. i nd. godz. 14-18.

LIGHT MOVE FESTIVAL

29 września

– 1 października, Łódź

Będzie okazja, by zobaczyć łódzkie budynki, zakątki i skwery w magicznej odsłonie. Festiwal po raz drugi ma swój temat przewodni: „No limits – szlakiem awangardy”, tak wpisuje się w obchody stulecia ruchu awangardowego w Polsce. We współpracy z największym festiwalem światła na

świecie – Fete des Lumieres w Lyonie – organizatorzy zestawią ze sobą twórczość łódzkich artystów, takich jak Władysław Strzemiński czy Józef Robakowski, z europejskimi twórcami sztuki awangardowej oraz pokażą najnowsze prace polskich i światowych artystów wizualnych.

Wstęp wolny.

Więcej: www.lightmovefestival.pl

SOUNDEDIT FESTIVAL

26-29 października, Łódź Miejsce spotkań profesjonalistów z amatorami. Najważniejsi producenci muzyczni są w Łodzi honorowani statuetką Człowieka ze Złotym Uchem, a fani mają okazję wybrać się na wyjątkowe warsztaty i koncerty. W tym roku wystąpią m.in. Holy Holy w repertuarze Davida Bowiego, The Residents, Skalpel, Gary Numan, Michael Nyman Band czy Daniel Miller.

Bilety: od 119 zł.

RED BULL FLYING ILLUSION

3-4 listopada, Torwar, Warszawa

Nowy show wielokrotnych mistrzów świata w breakdance, grupy Flying Steps. Na warszawskim Torwarze będzie można premierowo zobaczyć połączenie tańca, iluzji, projekcji 3D i muzyki.

Bilety: od 147 zł.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.