POLECAMY NAJWAŻNIEJSZE KONCERTY I FESTIWALE NADCHODZĄCYCH MIESIĘCY CO SŁYCHAĆ JESIENIĄ

Gazeta Wyborcza - CJG - - /TO JEST GRANE - ŁUKASZ KAMIŃSKI

Po świetnych wakacyjnych festiwalach czas na sezon koncertowy w klubach i salach. W najbliższych miesiącach wystąpią m.in. naczelny pochmurny rocka, czyli Nick Cave, łączący gospel z alternatywą Algiers, artysta już prawie polski, czyli Sting, królowie patosu Laibach oraz żegnające się niestety ze sceną rock’n’rollowe łobuziaki The Stubs.

Prezentujemy tu wybór najciekawszych wydarzeń. Tych koncertów nie wolno przegapić. swoją ostatnią jak na razie płytę „57th & 9th”, czyli typową dla siebie mozaikę muzyczną, ułożoną z ballad, kawałków bardziej zadziornych, zawsze podszytych chwytliwą melodią, gotowych, by przenieść je na scenę, zagrać na żywo.

12 października Kraków

(Tauron Arena) Choć związany z jazzową sceną, przebił się do świata popu i elektroniki. Trzeci album „Liquid Spirit” z 2014 r. przyniósł mu nagrodę Grammy. Rok później wspólne nagranie z elektro-popowym duetem Disclosure sprawiło, że o Porterze dowiedzieli się fani muzyki tanecznej. Wokalista udowodnił, jeśli ktoś jeszcze był nieprzekonany, że jego aksamitny, przenicowany emocjami mocny baryton pasuje do każdego rodzaju muzyki. Tym razem Porter przyjeżdża w czasie zawieszonym między dwiema płytami, zeszłoroczną „Take Me to the Alley”, a planowaną na koniec października,, Nat King Cole & Me”.

Katowice (12 października),

Gdynia (15 października),

Warszawa (16 października) nerwowy rytm nowej fali, domagający się miłości soul, młodemu kwartetowi z Atlanty udało się wyczarować muzykę, która czerpiąc z przeszłości i teraźniejszości jest komentarzem do rzeczywistości. Po doskonałym koncercie podczas OFFa w 2015 r. Algiers przyjeżdża na serię koncertów klubowych.

8 listopada Poznań (Meskalina), 9 listopada Warszawa (Niebo), 10 listopada Wrocław (Firlej)

1

3

Na zdjęciach: 1. Nick Cave; 2. Beth Ditto; 3. Algiers; 4. Gregory Porter; 5. Sting 2

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.