POZA WIELKIMI ESTRADAMI

Gazeta Wyborcza - CJG - - /TO JEST GRANE -

Mrocznie, trochę gotycko, z perkusją wybijającą często taneczny rytm. To jedna z kapel, które zdefiniowały brzmienie lat 80., a kompozycje „Temple of Love” i „Dominion” to dziś już właściwie rockowo-popowe standardy. Na warszawski koncert już brakuje biletów, może jednak jak osiem lat temu zespół znów zdecyduje się na dodatkowy, nieplanowany występ?

15 września Warszawa (Progresja) 14 października Kraków (Małopolski Ogród Sztuki) Ikona współczesnej muzyki, artysta totalny, który, czego się nie dotknie, zamienia w piękną muzykę, wzruszającą, porywającą, czułą, ale i wywołującą ciarki swoją intensywnością. Przyjeżdża do Polski z ubiegłoroczną płytą „ Skeleton Tree”, jedną z najbardziej przejmujących w dyskografii.

24 października Warszawa (Torwar) Absolwenci szkoły jazzowej, którzy ze swoją muzyką wyszli daleko poza to, czego uczono ich na zajęciach. Kanadyjski zespół postanowił w sposób arcyciekawy wymieszać ze sobą jazz, hip hop, elektronikę. Jak doskonale im to wychodzi, słychać zarówno na ich autorskich płytach, jak i np. na albumie „Sour Soul” zrealizowanym wspólnie z popularnym raperem Ghostface Killerem.

10 listopada Warszawa (Palladium)

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.