PARADA SYREN I ŁÓDEK

Gazeta Wyborcza - CJG - - /W MIEŚCIE - MAGDA DUBROWSKA

W sobotę obchodzimy Święto Wisły. Czeka nas mnóstwo wydarzeń na rzece, na brzegach i na otwartym niedawno bulwarze generała Pattona.

Będzie można wybrać się w bezpłatny rejs drewnianą łodzią motorowodną, katamaranem albo motorówką – godz. 10-20, start z bulwaru gen. Pattona i plaży Saskiej, obowiązują zapisy.

Będą też spacery edukacyjne i ornitologiczne nad rzeką, Bieg Wisły, treningi i warsztaty m.in. pływania na stand up paddle, czyli desce z wiosłem. O godz. 10 rozpoczną się pierwsze otwarte mistrzostwa Warszawy w SUP na Wiśle (pomiędzy mostem Łazienkowskim i Gdańskim), a o godz. 17 SUP-owa masa krytyczna (spływ z Pomostu 511).

Będzie też Wioślarska Masa Krytyczna z plaży Romantycznej w Wawrze do plaży Rusałka przy Wybrzeżu Helskim. Do dyspozycji uczestników jest 200 kajaków, ale można płynąć swoją łódką, ważne, żeby nie używać silnika (start o godz. 11, wstęp: 5 zł). A o 16.30 wyruszy Parada Syren obojga płci, w której każdy może wziąć udział, wystarczy się przebrać.

Można też wziąć udział w konkursie na najciekawsze przebranie – nagrodzone syreny popłyną w wieczornej paradzie łódek. To jak co roku gwóźdź programu Święta Wisły – rozświetlone statki, szkuty i motorówki przepłyną od mostu Gdańskiego do mostu Świętokrzyskiego, a następnie spłyną do Portu Czerniakowskiego. Początek o godz. 19.30.

Tegoroczne Święto Wisły jest częścią obchodów Roku Rzeki Wisły, które mają zachęcać do spędzania czasu nad rzeką.

Parada łódek w czasie Święta Wisły

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.