PORZECZKI, PTAKI I RELAKS

Gazeta Wyborcza - CJG - - /W MIEŚCIE - MAGDALENA DUBROWSKA

W parku przy Królikarni powstaje edukacyjny ogród z krzewami owocowymi, ziołami i ekologicznym placem zabaw. W weekend koncert i warsztaty bębniarskie.

Ogród Arkadia to projekt fundacji Ja Wisła. Powstaje ze środków z budżetu partycypacyjnego w parku Arkadia położonym między ul. Puławską, Żywnego, Piaseczyńską i Idzikowskiego poniżej skarpy, gdzie stoi Królikarnia. Od lipca działacze Ja Wisła sprzątają teren.

– Wywieźliśmy już 1500 ton śmieci: opon, szkła, gruzu – wylicza Agnieszka Czerwińska z fundacji. – Chcemy przywrócić to miejsce mieszkańcom, projektujemy ogród edukacyjny i zaczynamy sadzić krzewy owocowe. Powstaną z nich labirynty, tak aby dzieci mogły objadać się porzeczkami i agrestem, ale też szukać sobie kryjówek.

Będą zioła, kwietna łąka. Wszystko do dyspozycji mieszkańców.

Okazało się, że pod warstwą śmieci jest czarnoziem – najlepsza pod uprawy gleba. Jednak, aby ogród mógł funkcjonować, fundacja szuka osób, które mogłyby się nim opiekować na co dzień. W Ogrodzie organizowane są też spacery ornitologiczne (od poniedziałku do piątku w godz. 9-16.30, zapisy: fundacja@jawisla.pl) oraz wydarzenia kulturalne. W ten weekendw godz. 12-17 będzie można wziąć udział w warsztatach i spacerach. Ponadto w sobotę o godz. 17 rozpocznie się koncert Sol et Luna, a w niedzielę o godz. 17 – spotkanie bębniarskie z Jerzym „Słomą” Słomińskim.

Ogród Arkadia w parku Arkadia, ul. Piaseczyńska 15.

W Ogrodzie Arkadia odbywają się zajęcia dla dzieci

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.