PREMIERY TEATRALNE JESIENI, NA KTÓRE CZEKAMY

Gazeta Wyborcza - CJG - - /TO JEST GRANE -

Leona Schillera. Reżyser Cezary Tomaszewski zamierza wykorzystać w nim tradycyjne pieśni z warszawskiej Pragi. W obsadzie m.in. Aleksandra Bożek, Anna Ilczuk, Magdalena Koleśnik, Maria Robaszkiewicz, Arkadiusz Brykalski, Michał Jarmicki, Andrzej Kłak, Mateusz Łasowski i Oskar Stoczyński. na zmianę: Rafał Drozd i Łukasz Zagrobelny. W pozostałych rolach wystąpią m.in.: Agnieszka Przekupień, Paulina Janczak i Anna Gigiel, Damian Aleksander, Tomasz Steciuk, Dariusz Kordek, Monika Bestecka, Dorota Białkowska, Tomasz Bacajewski, Marcin Wortmann i Bartłomiej Łochnicki. 30 WRZEŚNIA

Musical „Nine” Maury’ego Yestona nawiązuje do filmu „Osiem i pół” Federica Felliniego. Po raz pierwszy na Broadwayu wystawiono go w 1982 roku, zagrany został ponad 800 razy i zdobył prestiżową nagrodę Tony w pięciu kategoriach, w tym za najlepszy musical.

Premierę w Poznaniu przygotowuje Jacek Mikołajczyk (nowy dyrektor Teatru Syrena w Warszawie), który na scenie Teatru Muzycznego wyreżyserował „Zakonnicę w przebraniu”. Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Piotr Deptuch, a za choreografię odpowiada Paulina Andrzejewska. W obsadzie m.in.: Damian Aleksander, Łukasz Brzeziński i Radosław Elis.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.