O MUZYCE, OBRAZ KTÓRA DOPEŁNIA

Gazeta Wyborcza - CJG - - /TO JEST GRANE - JOANNA WRÓŻYŃSKA

Muzyka w filmie w równy sposób wpływa na emocje oglądających jak obraz. Jedna nuta, przedłużający się dźwięk albo jego brak potrafią zmienić przekaz. Zwłaszcza jeśli muzyka wykonywana jest na żywo przez orkiestrę symfoniczną! Impet, z jakim przejmujące dźwięki smyków czy majestatyczne uderzenia w bęben wdzierają się w uszy, wywołuje gęsią skórkę i wbija w fotel. W najbliższym czasie w Polsce odbędzie się kilka takich wydarzeń. – „City of Stars” w wykonaniu Ryana Goslinga, oraz siedem Złotych Globów, którymi także wyróżniono muzykę i utwór „City of Stars”.

Historia aktorki Mii i muzyka jazzowego Sebastiana, rozgrywająca się w scenerii Los Angeles, uwiodła publiczność na całym świecie. Richard Kraft, dyrektor koncertu, zapewnia: – Dzięki zachowaniu unikatowych, nagranych wokali Emmy Stone, Ryana Goslinga i Johna Legenda ze ścieżki dźwiękowej filmu, łącząc je z muzykami na żywo, możemy zbudować jedyne w swoim rodzaju doświadczenie koncertowe.

15.11 – GDYNIA ARENA, GDYNIA

16.11 I 17.11 – SALA ZIEMI MTP, POZNAŃ 19.11 – TORWAR, WARSZAWA 20.11 – TAURON ARENA, KRAKÓW

24.11 – HALA ORBITA, WROCŁAW w reżyserii Petera Jacksona skomponował Howard Shore, za co został uhonorowany trzema Oscarami – jednym za muzykę oryginalną do „Drużyny pierścienia” i dwoma za „Powrót króla”. Usłyszymy ją w wykonaniu orkiestry symfonicznej, chóru oraz solistów. W sumie na scenie ma pojawić się aż 250 osób.

16.01.2018 TORWAR, WARSZAWA

18.01. – HALA STULECIA, WROCŁAW 20.01 – HALA AZOTY ARENA, SZCZECIN 22.01 – SPODEK, KATOWICE

24.01 – ERGO ARENA, GDAŃSK

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.