REZERWUJ CZAS

Gazeta Wyborcza - CJG - - /TO JEST GRANE -

POD PATRONATEM

12.10 – 04.11, ŁÓDŹ. WYSTAWA „BEKSIŃSKI NIEZNANY”

Wystawa „Beksiński nieznany” to zbiór ponad stu prac Zdzisława Beksińskiego – fotografii z lat 1955-60, fotomontaży i grafik komputerowych z lat 1996-2004. Będzie je można obejrzeć na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Wydarzeniu towarzyszyć będą m.in. wykłady multimedialne, prezentacje filmów dokumentalnych o artyście oraz pokazy VR (wirtualnej rzeczywistości). Bilety: 15 i 10 zł.

14-25.10, WARSZAWA. KORCZAK 2017

XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2017 to pokazy spektakli z Polski i zagranicy, pokazy warsztatowe i warsztaty oraz koncerty. Centrum festiwalowe mieści się w Teatrze Powszechnym, i to tu odbędzie się większość wydarzeń. Ale spektakle będziemy też oglądać w teatrach Guliwer, Rampa i Lalka). Bilety: powszchny.com, informacje: korczak-festival.pl

13.10.2017 – 29.01.2018, WARSZAWA. KREW. ŁĄCZY I DZIELI

Wystawa „Krew. Łączy i dzieli”, którą obejrzymy w Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” jest opowieścią o substancji, która przenika tradycję i współczesność relacji żydowsko-chrześcijańskich oraz o źródle i tożsamości, i uprzedzeń. Na wystawie będzie można zobaczyć m.in. spektakularne dzieło Blood Cinema Anisha Kapoora, jednego z najwybitniejszych światowych artystów. Ekspozycji towarzyszy bogaty program zajęć, wykładów, warsztatów.

13-22.10.2017 R., WARSZAWA. 33. WARSZAWSKI FESTIWAL FILMOWY

Festiwal odbędzie się w Kinotece i Multikinie Złote Tarasy. Otworzy go „Pewnego razu w listopadzie” Andrzeja Jakimowskiego. W programie filmy konkursowe oraz filmy z sekcji, m.in.: polska klasyka, filmy krótkometrażowe czy rodzinny weekend filmowy. Przedsprzedaż biletów w Kinotece potrwa do 12 października (czwartek) 2017 w godz. 11-20.

18-22.10.2017, POZNAŃ. 21. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW DOKUMENTALNYCH OFF CINEMA

W tym roku nie w listopadzie, lecz w październiku o Złoty, Srebrny i Brązowy Zamek powalczy 28 filmów konkursowych z całego świata. Oceniać je będzie jury pod przewodnictwem operatora, Jacka Petryckiego. Po raz pierwszy festiwal zawita do Słodowni w Starym Browarze na sekcję „Taniec w dokumencie” oraz do Domu Tramwajarza na dokumenty animowane i filmy zaangażowane. Kolejna nowość to pokazy konkursowe w kinach: Rialto i Malta. W klubie Pies Andaluzyjski zobaczymy filmy o Patti Smith czy zespole The Doors. W programie także: pokazy najlepszych filmów z ostatnich miesięcy w sekcji Światowy Dokument, retrospektywy jurorów i austriackiego dokumentalisty Michaela Glawoggera, spotkania z twórcami i reportażystami oraz silent disco!

Program: offcinema.ckzamek.pl

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.