Z PLENERU POD DACH ALBO ZADASZENIE

Gazeta Wyborcza - CJG - - /W MIEŚCIE - AGATA PIASECKA

W najbliższy weekend Nocny Market po raz ostatni w tym roku otworzy swoje bramy dla głodnych i spragnionych. Miejsce od 21 kwietnia działało co tydzień od piątku do niedzieli, a w czasie wakacji z powodu ogromnego zainteresowania także w czwartkowe wieczory. Można było tu zjeść dania kuchni ulicznej przygotowane m.in. przez Soul Food, Brasil on the Plate, Werandę czy Pączkomat. Z okazji zamknięcia organizatorzy przygotowali – wystawę plakatów inspirowanych Nocnym Marketem zaprojektowanych przez artystów, którzy w tym sezonie prezentowali na nim swoje prace. Na plakaty będzie można nie tylko popatrzeć, ale i je kupić. Dodatkowo na gości będą też czekały stoiska tatuatorskie i barber shop, a zmarzluchy będą mogły ogrzać się kocami i grzanym winem. Nocny Market na perony nieczynnego dworca Warszawa Główna z pewnością powróci w lecie. – Nie robimy sobie jednak półrocznej przerwy – zastrzega Ewa Siemionow z Nocnego Marketu. – Jest szansa, że spotkamy się jeszcze przed sezonem letnim, ale nasze plany to na razie tajemnica. TARG ŚNIADANIOWY PRZENOSI SIĘ DO FORTU SOKOLNICKIEGO

W najbliższą sobotę w godz. 9-16 odbędzie się ostatni w tym sezonie Targ Śniadaniowy na Żoliborzu na rogu al. Wojska Polskiego i ulicy Śmiałej. A w niedzielę w godz.11 - 17 będzie miała miejsce ostatnia edycja na mokotowskim skwerze GrupyAK Granat. Nie znaczy, że na Targ Śniadaniowy trzeba będzie czekać aż do wiosny. Do końca roku w wybrane soboty i niedziele impreza przenosi się Nowego Fortu w Forcie Sokolnickiego na Żoliborzu. W październiku targ będzie można odwiedzić w soboty (14.10 i 21.10) oraz w niedzielę (29.10), a w listopadzie w każdą niedzielę z wyjątkiem 19 listopada.

PATIO ZOSTAJE NA SMOLNEJ Elektroniczny klub Smolna w czasie wakacji otworzył Patio, na którym można było posłuchać muzyki granej m.in. przez DJ-ów z klubów Sisyhops w Berlinie i Alphabet w Tel Awiwie. Na jesień klub postanowił zadaszyć Patio i tam organizować imprezy. Na Patio wciąż odbywać się będą Czwartkowe Aperole, a na koniec października przygotowywany jest trzydniowy cykl imprez z okazji 1. urodzin klubu.

W weekend ostatni raz w tym sezonie odbędą się Nocny Market i Targ Śniadaniowy. Nie wszystkie popularne w lecie miejsca zamierzają jednak zapaść w zimowy sen.

ZOO MARKET

W GRUDNIU ORGANIZUJE JARMARK ŚWIĄTECZNY

Zoo Market nie zamierza zamykać się na sezon jesienno-zimowy. Market otwarty będzie w każdy weekend w godz. 10-18. Ma być zadaszony, wokół straganów pojawią się grzybki grzewcze. W grudniu miejsce Zoo Marketu zajmie jarmark świąteczny. Będzie można na nim kupić choinki, bombki, wełniane skarpety, poduszki a także świąteczne prezenty, np. ceramikę, biżuterię i grafiki polskich twórców. Wśród stoisk nie zabraknie też tych z jedzeniem, na których będzie można zamówić dania na świąteczny stół.

W ten weekend ostatnia szansa, by wybrać się na Nocny Market

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.