UBRANIA NA LATA, A NIE NA JEDNO WYJŚCIE

Gazeta Wyborcza - CJG - - /MODA I ZAKUPY - AGATA PIASECKA

Z wiekiem sylwetka się zmienia, nawet jeśli się o siebie dba. Chciałabym nauczyć kobiety w moim wieku, a mam 57 lat, stylu.

Gdy byłam młoda, Polki były świetnie ubrane, dziś jest z tym gorzej. Nie umiemy dobrać ubrań odpowiednio do naszej sylwetki.

To dlatego ubrania 303 Avenue są raczej klasyczne?

Taka jest filozofia naszej marki. Wprowadzamy trendowe rzeczy, ale w minimalnej ilości, bo one się potem nie sprzedają. Po pierwsze dlatego, że trendy docierają do nas z opóźnieniem, a po drugie, klientki chcą rzeczy, którą włożą dziś, za rok, za trzy lata. Nasze ubrania mają być ponadczasowe, mimo że co sezon robimy nowe kolekcje.

Co jest bestsellerem?

T-shirty. Niektóre klientki kupują nawet kilkanaście sztuk naraz. One zawsze kosztują tyle samo, pojawiają się w każdej kolekcji, pasują do wszystkiego.

Gdzie powstają ubrania 303 Avenue?

Mamy własną szwalnię, w której powstają wszystkie nasze rzeczy, poza swetrami. One są produkowane we Włoszech, skąd też pochodzi większość naszych tkanin.

Kiedyś mówiła pani, że nie interesują jej centra handlowe, ale jednak otworzyła pani pop-up store w Galerii Mokotów?

To prawda, nie przepadam za galeriami handlowymi i najchętniej miałabym butiki tylko na najładniejszych, handlowych ulicach świata, ale nie o to nam chodzi jako marce.

Pop-up store w Designer Gallery w Galerii Mokotów to miejsce ze smakiem, kierowane artystycznie przez Kasię Sokołowską i tymczasowe, bo będziemy tam tylko pół roku. Bardziej niż na sprzedaży zależy mi, żeby panie robiące zakupy zaczęły kojarzyć naszą markę i zobaczyły, że choć nasz stały butik jest na Mokotowskiej, to nie znaczy, że sprzedajmy swetry po 1000 zł.

Kiedyś postanowiłam, że nie będę kupowała drogich rzeczy na jedno wyjście, i dlatego sama takich nie robię – mówi Marzenna Niemoczyńska, twórczyni marki 303 Avenue, która niedawno otworzyła swój pop-up store w Galerii Mokotów.

Pop-up Store 303 Avenue. Galeria Mokotów, ul. Wołoska 12, PON.-SOB. 10-22,

NIEDZ. godz. 10-21

Jesienna kolekcja 303 Avenue

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.