SPOTKANIE Z LAUREATEM NIKE

Gazeta Wyborcza - CJG - - /TO JEST GRANE -

W PIĄTEK o godz. 18 w siedzibie „Gazety Wyborczej” przy ul. Czerskiej 8/10 odbędzie się spotkanie z tegorocznym laureatem Nagrody Literackiej „Nike” – Cezarym Łazarewiczem, autorem reportażu „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”.

Tomasz Fiałkowski, przewodniczący jury Nike, wręczając to prestiżowe wyróżnienie – po raz pierwszy przyznane za reportaż – nazwał książkę Łazarewicza „wiarygodnym świadectwem tamtego czasu, ale i przestrogą przed tym, co może się zdarzyć, gdy wymiar sprawiedliwości traci niezależność i staje się narzędziem politycznej władzy”.

Książka Cezarego Łazarewicza inspiruje filmowców i twórców teatralnych. Film na jej podstawie przygotowuje Jan P. Matuszyński, reżyser „Ostatniej Rodziny”. Nad teatralną adaptacją „Żeby nie było śladów” pracują Piotr Rowicki i Piotr Ratajczak. Premiera z Agnieszką Przepiórską w roli Barbary Sadowskiej odbędzie się 25 stycznia w warszawskim Teatrze Polonia. Piątkowe spotkanie w „Gazecie Wyborczej” poprowadzi Marek Radziwon, sekretarz Nagrody Literackiej „Nike”.

WSTĘP WOLNY, ale konieczna rejestracja: Nike2017.evenea.pl

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.