NiXes oznacza duchy wodne, rusałki, postacie z różnych mitologii. Te rusałki są jakoś powiązane z moim nazwiskiem, ale ja też jestem trochę postacią z legend. Zawsze interesowałam się światem metafizyki i od dziecka lubiłam czytać baśnie i legendy

Gazeta Wyborcza - CJG - - TO JEST GRANE/ -

tylko bigbit czy rock psychodeliczny. Ja się jednak bardzo kojarzę kontekstowo i rodzinnie. A jeżeli ktoś raz wrzuca cię do jakiejś szufladki, to później już tam siedzisz przez lata i jesteś nieodkurzany. To jest więc szansa dla mnie i dla innych, żeby spojrzeli na mnie trochę inaczej. Z mojej strony ten album jest bardzo niezobowiązujący.

Udało ci się wpasować w niszę między modną elektroniką a klimatem retro Kalifornii lat 60. Sama zresztą określasz ten projekt jako neo-hippi.

– To jest trochę wybieganie w przyszłość i nawiązywanie do nowoczesnego trendu. Dzisiejszy neohipisizm bazuje oczywiście na korzeniach, ale z drugiej strony to jest zupełnie nowy trend. Ciągnie mnie bardzo do takich surferskich klimatów, zwłaszcza że zaczęłam się interesować i surfingiem, i sportowym trybem życia. A częste wyjazdy do Kalifornii i Portugalii na surfing spowodowały, że te moje zainteresowania przekładają się na muzykę. To nie jest wymuszone, sztucznie wykreowane.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.