WALKA DOBRA ZE ZŁEM W ŚWIECIE TANECZNEJ ILUZJI

Gazeta Wyborcza - CJG - - W MIEŚCIE/ - AGATA PIASECKA

POD PATRONATEM

Na Towarze w piątek i sobotę będzie można zobaczyć spektakl „Red Bull Flying Illusion” łączący ze sobą taniec z elementami magii.

Flying Steps – jedna z najbardziej znanych ekip tanecznych na świecie – powstała w 1993 roku w Berlinie. Jej specjalnością jest taniec uliczny, a zwłaszcza b-boying, popping i locking, a misją pokazanie światu, że ten rodzaj tańca, podobnie jak balet czy tango, może być sztuką.

Grupa już gościła w Warszawie – cztery lata temu wTeatrze Wielkim – Operze Narodowej oglądaliśmy show „Red Bull Flying Bach”, który łączył w sobie taniec uliczny z muzyką Jana Sebastiana Bacha. Teraz zobaczymy nowy spektakl „Red Bull Flying Illusion” łączący taniec uliczny, muzykę i iluzję.

– Tancerze łączą tu taniec z trikami iluzjonistycznymi. Zależało nam na osiągnięciu efektu, wktórym widz nie wie, czy to wciąż sam taniec, czy już elementy iluzji. Za przygotowanie magicznych sztuczek odpowiadał Florian Zimmer, niemiecki iluzjonista, który pracował m.in. z Janet i Michaelem Jacksonami – zapowiada Vartan Bassil, założyciel i dyrektor artystyczny Flying Steps.

Spektakl opowiada o odwiecznej walce dobra ze złem. Zobaczymy dwie walczące ze sobą ekipy. Jeśli wygra zło, świat jest skazany na porażkę, a jeśli dobro, będzie trwał nadal. – Nie zabraknie też historii miłosnych i młodych herosów – dodaje Vartan Bassil.

Przygotowanie „Red Bull Flying Illusion” trwało prawie dwa lata, w czasie których tancerze odbywali czasem nawet 12-godzinne próby po to, by do perfekcji opanować elementy iluzji. – Kiedy poznasz, jak działają sztuki iluzjonistów, wydają ci się one niezwykle tanie. Jednak jeśli zrobisz je perfekcyjnie, publiczność oszaleje – tłumaczy Vartan Bassil.

Na estradzie zobaczymy 12 tancerzy, w tym największe gwiazdy Flying Steps, m.in.: Juniora chorującego na polio, tancerza z Francji, który wykonuje niezwykle skomplikowane triki na rękach, Benny’ego Kioto, jednego z pierwszych członków grupy i króla headspinu, czy Kallie, tancerkę odkrytą kilka lat temu przez Vartana Bassila w amatorskim teatrze w Grecji.

Red Bull Flying Illusion – Torwar, PIĄTEK, 3 listopada, godz. 20, SOBOTA, 4 listopada, godz. 16 i godz. 20.

Bilety: 147–626 zł.

Red Bull Flying Illusion

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.