RAJ MINIMALISTKI NA SOLCU

Gazeta Wyborcza - CJG - - /W MIEŚCIE - AGATA PIASECKA

Collage to niewielki sklepik, który mieści się na ulicy Rozbrat 28/30, w miejscu, gdzie jeszcze niedawno była piekarnia. W środku znajdziemy minimalistyczne drobiazgi.

Za działającym od trzech tygodni miejscem stoją architektki Marta Puchalska-Kraciuk i Ewelina Moszczyńska, prowadzące sąsiadującą z butikiem pracownię MP Studio Architektury i biolog-kosmetolog Ewa Bińkiewicz. – O otworzeniu swojego butiku myślałyśmy od jakiegoś czasu, bo regularnie projektujemy do naszych realizacji lustra, pufy czy marmurowe tace. Klienci też pytali nas o to, gdzie mogą kupić dodatki do dekoracji wnętrz, a my chciałyśmy móc podać im jeden, konkretny adres. Od dawna obserwowałyśmy sklepowy lokal za ścianą naszego biura i w końcu udało nam się go zdobyć – mówi Marta Puchalska-Kraciuk.

Zgodnie z konceptem miejsca znajdują się w nim ładne, kobiece rzeczy, dlatego nie znajdziemy tu akcesoriów do gotowania czy do łazienki. Są za to lustra, pufy, marmurowe tace projektu Marty i Eweliny, czarne i różowe delikatne szlafroki, stylowe pudełka i puszki na biżuterię, kolczyki z wyselekcjonowanych przez właścicielki włoskich i tureckich pracowni i biżuterię Aleksandry Bikont, polskiej projektantki biżuterii, która mieszka i pracuje w Tel Awiwie. Ceny wahają się od 68 zł za miseczkę z aragonitu do 3000 zł za mosiężne lustro – Zamiast promować konkretne marki, skupiamy się na wyborach popartych naszym autorytetem. Dlatego obok produktów pojawia się informacja „wyselekcjonowane przez Collage” – mówi Marta PuchalskaKraciuk.

Osobne miejsce zajmują wybrane przez Ewę marki kosmetyczne – amerykańska Kahina Giving Beauty i meksykańska Coqui Coqui. Pierwsza oferuje luksusowe kremy, serum i olejki (w cenach od 65 zł do 489 zł), druga perfumy, oleje do masażu i świece o oryginalnych zapachach, np. liści tytoniu albo lawendy i rumianku (w cenach od 65 zł do 349 zł). – Nie każdy wie, z czego wykonywane są ogólnodostępne kosmetyki, a nie wszystkie marki dobrze dbają o nasze ciała. Mnie zależało na kosmetykach, które mają zdrowe dla skóry komponenty, a składniki do ich produkcji są pozyskiwane w sposób etyczny, na przykład z certyfikatem Fair Trade. Dlatego zdecydowałam się na niszowe marki niedostępne dotąd w Polsce – tłumaczy Ewa Bińkiewicz.

Asortyment Collage ma się zmienić, zwłaszcza że niektóre przedmioty dostępne są w kilku egzemplarzach. Niedługo w sprzedaży znajdą się też wybrane przez dziewczyny stoliki i lampy. A od przyszłego tygodnia będzie można kupić drobiazgi z myślą o świątecznych prezentach - sprowadzane z Paryża mydełka przypominające kształtem kryształy.

Pudełeczka na biżuterię, świece zapachowe, kosmetyki i biżuteria – w nowym sklepiku na ulicy Rozbrat można znaleźć piękne dziewczyńskie drobiazgi.

Butik Collage, ul. Rozbrat 28/30, pon.-pt., godz. 11-19; sob., godz. 11-16

Wnętrze butiku Collage

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.