ZE SPACERÓWKĄ I PO SPACERZE

Gazeta Wyborcza - CJG - - /JEDZENIE - AGATA PIASECKA

Do mieszczącej się obok Łazienek Królewskich Spacerówki można wpaść na kawę, szczególnie mile widziani są mali goście, bo to miejsce nastawione na rodzinne odwiedziny.

Spacerówka to nowa, działająca zaledwie od trzech tygodni kawiarnia, z okien której bardzo dobrze widać Łazienki Królewskie, a gdy idziemy na kawę, drogę może nam przebiec wiewiórka. Miejsce znajdujące się obok wejścia do Łazienek od strony ulicy Podchorążych kieruje swoją ofertę głównie do rodzin z dziećmi, stąd nazywa Spacerówka, która nawiązuje nie tylko do spacerowania, ale i do wózków.

– Gdy zobaczyliśmy, że lokal jest do wynajęcia, postanowiliśmy spróbować i stworzyć miejsce, w którym nie tylko można napić się kawy, ale też otrzymać konkretne wsparcie i sporą dawkę sprawdzonej wiedzy – mówi Marta Moeglich, właścicielka Spacerówki.

W Spacerówce kawę wypijemy w specjalnie zaprojektowanej dla kawiarni porcelanie marki for.rest z grafikami zwierząt mieszkających w Łazienkach Królewskich – wiewiórek, kaczek i pawi.

W menu znajdują się też wegetariańskie propozycje do przegryzienia na szybko: tosty z serem i grillowanymi warzywami (8-12 zł), kanapki z burakami, kozim serem (12 zł), sałatki np. z halloumi, sałatą, pomarańczami i prażonymi orzechami (20 zł) i ciasta (codziennie inne, 10 zł). Hitem okazuje się jednak zupa dnia (10-14 zł). – Do tej pory nie sądziłam, że można dzwonić do kawiarni i rezerwować miskę zupy, ale mamy już gości, którzy zamawiają porcje tak, by czekała na nich po spacerze. To bardzo miłe, że podejmują taki wysiłek – mówi Marta Moeglich.

Na miejscu dla rodziny z małymi dziećmi czeka spory kącik zabaw z drewnianymi zabawkami, biblioteczka z pozycjami o tematyce rodzicielskiej (książki można za kaucją wypożyczyć do domu albo poczytać na miejscu) i szeroki wachlarz zajęć. W specjalnie wydzielonej sali odbywa się joga, fitness i umuzykalniające zajęcia dla dzieci metodą Edwina E. Gordona oraz Zabawianki, czyli zajęcia przygotowujące dzieci do przedszkola. W planach są też zajęcia z integracji sensomotorycznej dzieci, warsztaty o śnie dziecka i dotyczące radzenia sobie z depresją poporodową. – Sama jestem nauczycielką, ale też doulą i promotorką karmienia piersią. Dlatego w naszej kawiarni raz w tygodniu obywają się również konsultacje dotyczące karmienia piersią, na których młode mamy mogą zadać wszystkie trapiące je pytania – tłumaczy Marta Moeglich.8

W Spacerówce mieli widziani są mali i duzi goście Marta Moeglich, właścicielka Spacerówki

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.