PIOTR ZIOŁA

Gazeta Wyborcza - CJG - - /SZTUKA -

Gdzie odnalazł spokój, którym koncertem zachwyciła się jego mama, która piosenka przypomina mu o jego wpadce w rodzinnym mieście. Przed sobotnim koncertem w Teatrze Studio w ramach Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane 24 Piotr Zioła opowiada nam o swoich ulubionych piosenkach, miejscówkach i koncertach.

Pierwsze muzyczne kroki stawiał niemal dekadę temu, wystąpił w ,, X Factorze”, gdzie zaśpiewał piosenkę „Valerie” grupy The Zutons (powszechnie znaną z wykonania Amy Winehouse). Kilka lat temu nawiązał współpracę z grupą Rysy, aż w końcu wydał swoją debiutancką płytę „Revolving Door” (Warner Music Poland), na którą teksty napisali m.in. Karolina Kozak, Gaba Kulka, Radek Łukasiewicz. Album utrzymany jest w uroczym staroświeckim stylu, ale przenicowanym duchem współczesności. – Nie jest to próba naśladowania czegokolwiek bądź kogokolwiek, tylko zachowanie wartości, które panowały w muzyce w tamtym okresie. Użyliśmy żywych instrumentów, starych wzmacniaczy gitarowych i mikrofonów, a dźwięk został zarejestrowany za pomocą analogowego magnetofonu szpulowego – tłumaczył Piotr Zioła.

PRZED WYSTĘPEM NA TEGOROCZNEJ EDYCJI TARGÓW ZAPYTALIŚMY PIOTRA ZIOŁĘ O NAJWAŻNIEJSZE KONCERTY W JEGO DOTYCHCZASOWEJ KARIERZE, PIOSENKI, KTÓRE LUBI NAJBARDZIEJ GRAĆ ORAZ MIEJSCÓWKI W WARSZAWIE, DO KTÓREJ SIĘ PRZENIÓSŁ KILKA LAT TEMU Z OPOLA

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.