POLSKI DESIGN W KONESERZE

Gazeta Wyborcza - CJG - - /W MIEŚCIE - AGATA PIASECKA

Na specjalnej edycji Targów Rzeczy Ładnych pojawi się wyjątkowo dużo nowości. Prawie połowa ze 150 prezentowanych polskich marek będzie na targach po raz pierwszy. Zobaczymy też wystawę polskiego wzornictwa.

Wśród debiutantów zaprezentują się m. in. produkujący meble Plywood, ceramiczna marka Wzorowe Towarzystwo, kreatywne gry od Hi Little, i ręcznie robione mydła Ondo. Swoje produkty zaprezentują marki z całej Polski np. Wood&Paper z Łodzi czy słynna poznańska kwiaciarnia Kwiaty&Miut. Przedmioty podzielone będą na osiem stref tematycznych – meble, ceramika i szkło, lampy, tekstylia, print, akcesoria i wellness.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie również sobotnie otwarcie znajdującego się na terenie Centrum Praskiego Koneser sklepu stacjonarnego TRŁ Concept Store, w którym będzie można kupić produkty znane z targów i portalu Targirzeczyladnych.pl.

WYSTAWA „TEXTURA”

W ramach TRŁ będzie też można zobaczyć wystawę „Textura” organizowaną przez Targi Rzeczy Ładnych i Instytut Adama Mickiewicza, której kuratorką jest Paulina Matusiak, projektantka graficzna i użytkowa oraz pedagog. Ekspozycja skupia się na zauważalnym obecnie powrocie do tekstyliów i wzmocnieniu się roli tkaniny w naszym najbliższym otoczeniu i po raz pierwszy prezentowana była w zeszłym roku w Londynie podczas London Design Fair. Wystawa przypomina, że Polska ma bogatą tradycję wzornictwa i produkcji materiałów.

Zaczynając od tkanin ludowych, poprzez sopocką szkołę tkaniny czy polską awangardową tkaninę artystyczną. Współcześni projektanci część metod stosowanych we włókiennictwie używają do tworzenia obiektów oświetleniowych czy mebli. Na wystawie będzie można zobaczyć między innymi: wazony Malwiny Konopackiej, krzesło Oskara Zięty w towarzystwie akustycznych tkanin Aleksandry Gacy i lampy Marty Bakowski oraz projekty odzieży firmy Acephala. Wystawa potrwa do 26 pażdziernika. Wstęp wolny

Wystawa "Textura" prezentowana była podczas London Design Fair

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.