Tęczowy biurowiec obok toru wyścigów konnych

Kameralny budynek biurowy zbuduje przy ul. Bokserskiej na Służewcu Przemysłowym irlandzka spółka Kinglet

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - MICHAŁ WOJ TCZUK

Ośmiopiętrowy budynek powstanie na działce przy Bokserskiej 62, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Postępu, około 250 m od ogro dze nia wy ści gów konnych. W tym miejscu stoi dziś stary parterowy barak, który zostanie rozebrany, jak tylko inwestor – firma Kinglet – dostanie pozwolenie na budowę. Fir ma l i czy, że na stą pi to w marcu.

Biurowiec o nazwie Rainbow One zaprojektowała pracownia architekto nicz na Bo gda na Kul czyń skie go. Zgodnie z nazwą jego szklaną elewację ożywią różnokolorowe pionowe „żyletki”. Rainbow One będzie mieć dziewięć naziemnych kondygnacji oraz jedną podziemną, wktórej znajdzie się 26 miejsc parkingowych. Żeby zmieścić ich tam jak najwięcej, inwestor zrezygnował z rampy zjazdowej i zastąpił ją windą. Kolejne 11 samochodów będzie mogło stanąć na parkingu zewnętrznym.

– Powierzchnia biurowa typowego piętra wynosić będzie 365 m kw. netto. Łączna powierzchnia biurowa budynku netto to 3,1 tys. m kw. – informuje Waldemar Oleksiak z firmy Emmerson, która reprezentuje inwestora przy wynajmie biur.

Budynek ma spełniać wymagania stawiane budynkom klasy A, będzie wyposażony wklimatyzację, wentyla- cję, podwieszane sufity z inteligentnym oświetleniem. Będzie zaopatrzony wtrzy windy. Piętra będzie można aranżować zarówno dla biur w systemie otwartym, jak i gabinetowym. Niezależnie od podziału każdy z najemców będzie mógł korzystać z oddzielnych drzwi prowadzących do biur prosto z lobby.

Kinglet oferuje najemcom nowość na warszawskim rynku biurowym: biura można kupić na własność. Jeżeli najemca się na to zdecyduje, to po upłynięciu okresu wynajmu stanie się właścicielem zajmowanej powierzchni.

Planowany termin oddania inwestycji do użytku to przełom pierwszego i drugiego kwartału 2010 r.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.