Komunalne osiedle na Służewcu

280 mieszkań komunalnych powstanie na Służewcu. Budowa ma rozpocząć się jesienią, pierwsi mieszkańcy wprowadzą się w przyszłym roku

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom -

konawcę. Jeżeli rozstrzygnięcia nie opóźnią protesty, inwestycja powinna się zacząć we wrześniu. Budowa będzie podzielona na etapy, pierwsza część osiedla będzie gotowa pod ko- niec 2010 r., reszta – w następnym roku – planuje wiceburmistrz Blażević.

Część opróżnionych starych mieszkań komunalnych Ursynów przekwalifikuje na lokale socjalne, których dziś w ogóle nie ma w dzielnicy.

Wstolicy na mieszkanie komunalne czeka ok. pięciu tysięcy ludzi. Najdłużej – nawet kilkanaście lat – trzeba czekać na przydział na Ursynowie. Inwestycja przy Kłobuckiej powinna sprawić, że mieszkanie dostaną wszyscy ursynowianie ze 150-osobowej listy oczekujących.

Wwieloletnim planie inwestycyjnym miasta zapisano, że do 2012 r. na budowę mieszkań komunalnych zostanie przeznaczone 478 mln zł. Do tego czasu w Warszawie ma powstać prawie 2,5 tys. miesz kań. Wtym roku stołeczny ratusz zamierza oddać do użytku ok. pół tysiąca mieszkań: 11 298 w inwestycji przy ul. Piaskowej na Woli, 11 80 na Włókien ni czej w Wawrze, 11 48 przy Szancera w Ursusie, 11 48 na Kleszczowej we Włochach i 11 15 na Flagowej we Włochach.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.