Zanim zaczniesz budować

Większość rzeczy, które chciałbyś wiedzieć o kupnie działki i wyborze projektu, ale nie masz pojęcia, o co zapytać

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Pierwsza Strona - PIOTR MIĄ CZYŃSKI

Kilka rad, aby nie dać się zro bić w trą bę przez sprzedawcę lub nieuczciwego pośrednika, który chce jak najszybciej zakończyć transakcję i zainkasować prowizję.

Jak odróżnić bardzo dobrą działkę od dobrej, a dobrą od złej? Pierwszy dylemat – gdzie ją kupić? Im bliżej miasta, tym rzecz jasna lepiej. A już najlepiej by ło by mieć dział kę wśrodku miasta otoczoną kilkoma hektarami zieleni i z jeziorem. Takich warunków nie ma jednak nawet prezydent Polski.

Niestety, działka wmieście kosz tu je kro cie. Dział ka na przedmieściach kosztuje niezwykle du żo. Dział ka za mia stem kosztuje mniej, ale dochodzą do tego koszta dojazdów. Ze względu na wysokie ceny ziemi dziś domy jednorodzinne budowane są w odległości do 30 km od miasta. To oznacza średnio godzinę dziennie wsamochodzie, oczywiście pod warunkiem że nie ma korków.

RADA! Niezależnie od fantastycznych historii, które opowiada ci sprzedający, zanim kupisz, spróbuj pokonać trasę przyszły dom – praca wgodzinach szczytu. Będziesz wtedy mniej więcej wiedział, ile to trwa i czy jesteś wstanie znosić pięć dni w tygodniu taki wysiłek.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.