Wskrzeszona inwestycja obok cmentarza

Pomiędzy al. Wilanowską a Obornicką zaczyna się budowa kompleksu sześciu ekskluzywnych miejskich willi. To drugie podejście do tej inwestycji, pierwszy raz inwestor zabrał się do niej prawie dwa lata temu

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom -

Prace jednak się nie zaczęły. Najpierw z powodu przedłużających się formalności z pozwoleniem na budowę. – Na dodatek to był okres bardzo wysokich cen wykonawstwa. Nie chcieliśmy brać udziału wwyścigu – mówi Avi Ben Dov z Dor Group. Jest on bardzo zadowolony z ceny, jaką udało się wynegocjować z firmą Karmar, która została wybrana na wykonawcę pod koniec roku. Nie obawia się kryzysu. – Sądzimy, że rynek jest już gotowy na tego typu projekt. Nie wszyscy chcą mieszkać wMiasteczku Wilanów, z jego ogromnymi gabarytami. Wilanów Residence to osiedle dla ludzi, którzy nie lubią tłoku, jest bardzo małe, kameralne i zapewnia prywatność – przekonuje Avi Ben Dov.

Domy od strony al. Wilanowskiej będą osłonięte murem i szpalerem drzew, dojazd będzie wytyczony od lokalnej uliczki Obornickiej. Od zachodu osiedle będzie sąsiadować z istniejącymi domami, od wschodu zaś – z terenem wilanowskiego cmenta- rza. – Lapidarium – poprawia Avi Ben Dov, podkreślając, że pomiędzy osiedlem a grobami jest kilkudziesięciometrowa strefa buforowa. Jest ona zarezerwowana na możliwość powiększenia cmentarza w przyszłości.

Ceny mieszkań wahają się od 7,5 do 10 tys. zł za m kw. Inwestycja ma być gotowa latem 2011 r.

Dor Group w 2010 r. chce zacząć jeszcze dwie inwestycje: zespół dwóch 13-piętrowych domów przy ul. Bohaterów Września w Ursusie oraz kompleks budynków przy ul. Narwik na Bemowie. Ta druga inwestycja początkowo była planowana jako osiedle na 300 mieszkań, ale okazało się, że trasa ekspresowa S8 będzie przebiegać na tyle blisko niej, że inwestor zdecydował się na przeprojektowanie części budynków najbliżej arterii na hotel. Prace przygotowawcze są w toku.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.