Uroki małego mieszkania

Osiedle 700 mieszkań zacznie na wiosnę budować na Woli przy ul. Jana Kazimierza deweloper Bouygues Immobilier

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - MICHAŁ WOJTCZUK

Klientów kusi małymi metrażami mieszkań pozwalającymi na kupno kawalerki już za kwotę poniżej 200 tys. zł, a mieszkania dwupokojowego – za blisko 300 tys. Osiedle o nazwie Villa Arte powstanie przy ul. Jana Kazimierza 49, w pobliżu skrzyżowania z ul. Sowińskiego. Będzie się składać z trzech zespołów budynków, wktórych znajdzie się ponad 700 mieszkań o wysokości od sześciu do 11 pięter. Pierwszy zespół ma się składać z dwóch budynków, na wiosnę deweloper chce zacząć budowę pierwszego z nich, wktórym znajdą się 93 mieszkania. Ich metraż waha się od 24 do 88 m kw. Deweloper zapewnia, że to lokale „funkcjonalnie zaprojektowane, tak by maksymalnie wykorzystać ich powierzchnię”. To elegancki zamiennik słowa „ciasne”. Ale Bouygues Immobilier przedstawia to jako zaletę – choć średnia cena metra kwadratowego mieszkania nie jest wcale tak mała (wynosi 7,5 tys. zł), dzięki małym metrażom wVilli Arte można znaleźć kawalerki, których cena nie przekracza 200 tys. zł, mieszkania dwupokojowe, które kosztują ok. 300 tys. zł, i trzypokojowe – ok. 400 tys. zł. Do ceny mieszkania trzeba doliczyć koszt miejsca postojowego w podziemnej hali garażowej – 29,9 tys. zł.

Pewna pula mieszkań oferowana jest wraz z kompletnym wykończeniem. Można też skorzystać z oferty kredytowej banku PKO BP, która zapewnia karencję spłaty zarówno od- setek, jak i kapitału na cały czas trwania budowy, co w praktyce oznacza, że kupujący, podpisując umowę zakupu mieszkania, nie będzie narażony na ponoszenie żadnych kosztów kredytu aż do momentu odbioru mieszkania.

Dla mieszkań na parterze przewidziano ogródki graniczące z parkiem, który powstanie na terenie inwestycji. Połowa mieszkań w tym budynku będzie miała widok na ten park. Założeniem dewelopera jest, aby w jednym z lokali usługowych, którego okna wychodzą na park, powstało przedszkole lub klub dla dzieci.

Pierwszy budynek osiedla Villa Arte ma być gotowy pod koniec 2011 r., mieszkania będą oddawane w pierwszym kwartale 2012 r. (niewykończone i wykończone wtym samym czasie). REDAGUJE: zespół; ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa, tel. 22 555 49 98, faks: 22 555 46 27, e-mail: robert.oglodzinski@agora.pl BIURO OGŁOSZEŃ – ul. Czerska 8/10; ogłoszenia drobne – tel. 22 555 55 55, faks: 22 555 54 44;

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.