O KOSZTACH NA TARGACH

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - ASZ

Jedną z atrakcji stoiska warszawskiego Ośrodka Wdrożeń Ekonomiczno-Organizacyjnych Budownictwa „Promocja” (nr 45 wpawilonie 1) na zbliżających się Międzynarodowych Targach Budownictwa „Budma” (Poznań, 19-22 stycznia br.) będzie prezentacja najnowszych wersji komputerowego programu do kosztorysowania robót budowlanych z rodziny SeKo – SeKo Prix 4.2 i jego uproszczonej odmiany SeKo Smart 4.2.

Wramach ostatniej modyfikacji do programów wprowadzono nowe możliwości, m.in.:

pobierania do kosztorysu stawek narzutów z baz cenowych systemu SEKOCENBUD;

ustawienia domyślnego wyboru baz cenowych.

Rozbudowano też moduł do tworzenia i edycji katalogów własnych, zaktualizowano funkcję zapisu i odczytu formatu ATH wzakresie przenoszenia kodów „Wspólnego słownika zamówień CPV”, zmieniono wydruk kalkulacji cen jednostkowych. Użytkownicy programu mogą teraz łatwiej korzystać z opcji „przeciągnij i upuść” na składnikach kosztorysu.

Do programu wprowadzono kolejny nowy katalog normatywny:

KNR-O 9-14 „Pokrycia dachów z użyciem pap aktywowanych ter- micznie. Technologia szybki Syntan® SBS-ICOPAL SA”.

Programy z rodziny SeKo umożliwiają sporządzanie wszelkich rodzajów kosztorysów na każdym etapie przygotowania i realizacji inwestycji zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami oraz standardami Unii Europejskiej. Współpracują z bazami cenowymi systemu SEKOCENBUD na płycie CD – są to informacje o cenach materiałów budowlanych, instalacyjnych i elektrycznych oraz stawkach robocizny kosztorysowej i cenach najmu sprzętu, a także biuletyny cen poszczególnych rodzajów robót, obiektów budowlanych (BCO), asortymentów robót (BCA) oraz robót drogowych (BCD) i przygotowawczych (BCP), a także modernizacji i remontów (BCM). Współpracują również z internetowym portalem cenowym e-SE- KOCENBUD. Pozwalają mieć dostęp do widoków kosztorysu i przedmiaru jednocześnie oraz szybko tworzyć lub modyfikować kosztorysy. Mają też nowoczesny i przyjazny interfejs.

Razem z programem użytkownicy zwykle otrzymują aktualny komplet baz cenowych systemu SEKOCENBUD na płycie CD oraz podręcznik jego obsługi.

Na stoisku po specjalnych targowych cenach można będzie nabyć: publikacje systemu SEKOCENBUD, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, poradnik „Vademecum kosztorysanta”, a także zaprenumerować miesięcznik „Licz i buduj”. Informacje: tel. 22 242 54 35, sklep internetowy: www.sekocenbud.pl

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.