Skylight się zapełnia

Ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich i klub z salami konferencyjnymi, restauracją i kinem – to dwaj najemcy, którzy wprowadzają się do wieżowca Skylight w kompleksie Złotych Tarasów

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - MICHAŁ WOJTCZUK

Skylight to wysoki na sto metrów 22-piętrowy biurowiec przy ul. Emilii Plater. Na 18 piętrach oferuje on 21,5 tys. m kw. powierzchni biurowej, pierwsze cztery piętra miało zająć centrum fitness sieci Reinhold. Przez prawie trzy lata stał pusty, bo ING Real Estate, deweloper kompleksu Złotych Tarasów, najpierw chciał skomercjalizować półokrągły biurowiec Lumen, a szwedzki operator sieci fitness się wycofał. ING oferować powierzchnię wSkyligh zaczął tak naprawdę dopiero jesienią 2008 r., gdy Lumen zapełnił się w90 proc. (dziś poziom wynajmu wynosi 98 proc., tzn. wolne jest tylko ok. 600 m kw.). Deweloper wykorzystywał to, że to jedyny większy biuro- wiec wCentralnym Obszarze Biznesu, wpewnym okresie ceny wywindował aż do 31 euro za m kw., spuścił jednak z tonu po wybuchu kryzysu i spadku popytu na biura.

Strategia wynajmu Lumena opierała się na dużych powierzchniach aranżowanych w formule open space. Natomiast Skylight został zaprojektowany w taki sposób, aby można było oferować także mniejsze moduły biurowe. Pod koniec 2009 r. ING podpisał umowy na wynajem 4,1 tys. m kw. w Skylighcie. Wśród najemców znalazła się m.in. ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która zajmie 550 m kw. (dziś mieści się w hotelu Sheraton). Z kolei 1170 m kw. na ostatnim 22. piętrze wynajęła f irma Pure Health & Fit- ness. Urządzi tam prywatny klub biznesowy o nazwie Pure Skylounge, w którym znajdą się sale konferencyjne, restauracja, prywatne kino. Klub zajmuje się również organizacją różnego rodzaju imprez, spotkań biznesowych oraz pokazów mody. W obu transakcjach pośredniczyła firma Cushman & Wakefield.

– Cieszy nas stałe zainteresowanie potencjalnych najemców Skylightem. Oddaje ono pozytywny klimat, który zaczyna panować na rynku, a także jest dowodem na to, że nasze starania o optymalne dostosowanie oferty do potrzeb najemców przynoszą efekty – mówi Mirosław Bednarek, prezes ING Real Estate Development Polska. Ostatnie umowy podniosły poziom wynajęcia biurowca do 32 proc.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.