Do łazienki i kuchni według potrzeb i upodobań

Wybieranie baterii tylko pod kątem jej urody i przeznaczenia – do umywalki, wanny i zlewozmywaka – to zdecydowanie za mało

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Pierwsza Strona - MAREK LEWICKI

Na pewno dla wielu z nas najważniejszy jest wygląd kupowanych baterii, gdyż wistotny sposób wpływa na wystrój łazienki i kuchni. Nie powinno to być jednak jedyne kryterium ich wyboru. Zwróćmy uwagę, że poszczególne rodzaje baterii mają różne rozwiązania konstrukcyjne poprawiające ich funkcjonalność i przyczyniające się do zmniejszania zużycia wody, a także różny sposób regulacji strumienia i temperatury wody. Poza tym przystosowane są do różnego montażu.

Wszystkie baterie mają to samo główne zadanie: – dostarczyć wodę w odpowiedniej ilości i o właściwej temperaturze. Każda z nich robi to jednak nieco inaczej. Dlatego zanim wybierzemy odpowiednie baterie do kuchni i łazienki, odpowiedzmy sobie na pytanie, czego od nich oczekujemy i na czym najbardziej nam zależy.

Bateria wannowa. Musi pogodzić dwie kompletnie sprzeczne idee – komfortu i oszczędności. Oczekujemy bowiem, że szybko napełni wannę wodą o właściwej temperaturze do relaksującej kąpieli, a jednocześnie podczas codziennego prysznica zapewni nam racjonalne zużycie wody. Dlatego wybierając ten rodzaj armatury, zwróćmy uwagę, aby słuchawka prysznicowa była wyposażona w ogranicznik przepływu. Wtedy niezależnie od tego, jak duży przepływ zapewnia wylewka baterii, podczas brania prysznica zużycie wody nie przekroczy około 10 l/min.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.