Pieniądze na budynek, który zastąpi Supersam

Flamandzki deweloper Liebrecht & Wood zakłada fundusz inwestycyjny o kapitale 100 mln euro

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - MICHAŁ WOJTCZUK

Jego pieniądze posłużą m.in. do uruchomienia budowy biurowca z galerią handlową na miejscu dawnego Supersamu. Pierwsze prace przy tym budynku wystartują na wiosnę.

Fundusz o zamkniętym charakterze ma f inansować inwestycje w Polsce, Rosji i Rumunii. Najbardziej znanym polskim projektem jest budynek Unia, który powstanie przy pl. Unii Lubelskiej, na miejscu rozebranego Supersamu. Ma to być 90-metrowy wieżowiec otoczony kilkukondygnacyjną galerią handlową (w sumie 54 tys. m kw. biur i sklepów) z czteropiętrowym podziemnym parkingiem na 770 aut. Już w ubiegłym roku Liebrecht & Wood podpisało list intencyjny z inwestorem kompleksu, f irmą BBI Development. Treść umowy inwestycyjnej, która ma zostać zawarta w lutym, jest wciąż jeszcze szlifowana. Według wcześniejszych zapowiedzi f lamandzki deweloper wyłoży 80 mln zł niezbędnych, by uzyskać z banku f inansowanie dla tej inwestycji, której całkowity koszt szacowany jest na blisko 300 mln zł. Michał Skotnicki, prezes BBI Development, zapowiada, że na wiosnę ruszą prace nad przekładkami podziemnych instalacji na działce po Supersamie. Liczy, że budowa zacznie się latem.

– Cieszymy się, że możemy brać udział w projekcie o tak wielkim potencjale, i liczymy, że Unia nada zupełnie nowy charakter temu obszarowi stolicy – mówił przed ubiegłorocznymi targami nieruchomości w Cannes, gdzie prezentowany był biurowiec Unia, Marc Lebbe, dy- rektor zarządzający Liebrecht & Wood. Dodał, że inne projekty, które mają być f inansowane z funduszu inwestycyjnego, to m. in. centrum handlowe i outlet na 60-hektarowej działce pod Bukaresztem oraz dwa outlety w Moskwie i Sankt Petersburgu.

90-metrowy wieżowiec będzie otoczony kilkukondygnacyjną galerią handlową

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.