Osiedle przy parku Henrykowskim

Budowę osiedla z prawie 500 mieszkaniami zaczyna w Białołęce firma Dom Development

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom -

Dom Development wybrał właśnie wykonawcę pierwszego etapu osiedla – f irmę Warbud. Na początek zbuduje ona cztery domy, w których znajdzie się 135 mieszkań. Ich metraże wahają się od 39,9 do 113,6 m kw.

Deweloper nie wpisał się w pojawiającą się ostatnio na rynku tendencję do oferowania mieszkań małych – niespełna 30-metrowych kawalerek czy trzypokojowych mierzących mniej niż 60 m kw. Mieszkania w inwestycji przy Klasyków są dość duże, w rozmiarach sprzed kryzysu. Zdarzają się kawalerki mające ponad 40 m kw. i dwupokojowe przekraczające 60 m kw. Największe, 113-metrowe lokale mają cztery pokoje. Ceny mieszkań wahają się od 5,4 do niespełna 7,1 tys. zł za m kw., co oznacza, że większość mieszkań na tym osiedlu zostanie zakwalifikowana do programu „Rodzina na swoim” ( zakłada dopłatę budżetu państwa do kredytu mieszkaniowego).

Pod budynkami pierwszego etapu inwestycji znajdzie się jednopoziomowy garaż podziemny mieszczący 166 aut. 139 miejsc kosztuje po 29 tys. zł, a 27 większych, mieszczących także schowek – po 34 tys. zł. Ta część osiedla zostanie oddana do użytku w trzecim kwartale 2011 r. Kolejne etapy deweloper będzie uruchamiał w miarę postępów sprzedaży, całe osiedle będzie liczyć 491 mieszkań. Na terenie osiedla zaplanowano także 10 lokali użytkowych, które powstaną od ul. Klasyków.

Prezes Domu Development Jarosław Szanajca zwraca uwagę, że w rejonie osiedla poprawia się infrastruktura komunikacyjna. Ma on na myśli budowany most Północny wraz z trasą dojazdową, która ma być połączona z ul. Modlińską częściowo bezkolizyjnymi estakadami, a częściowo – poprzez skrzyżowanie ze światłami. Powinny być gotowe pod koniec 2011 r. Wtedy dojazd do osiedla Klasyków leżącego o blisko dwa kilometry na północ od skrzyżowania trasy i Modlińskiej znacznie się poprawi.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.