WIEŚCI ARCHITEKTONICZNE Z SERWISU BRYLA.PL

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom -

zań i stanowi prototyp ekologicznego domu jednorodzinnego przeznaczonego do seryjnej produkcji.

Projekt The Villa – Libeskind Signature Series powstał przy współpracy Daniela Libeskinda, pracowni architektonicznej Proportion GmbH i producenta blachy tytanowo-cynkowej niemieckiej f irmy Rheinzink. Obiekt znajduje się w niemieckim mieście Datteln, w rejonie Zagłębia Ruhry. Willę już w październiku będą mieli okazję zwiedzać laureaci naszego konkursu na „ antykatalogowy” projekt domu jednorodzinnego „Antykatalogowiec”.

Prototypowy dom The Villa ma dynamiczną, ostrą bryłę. Duże prze- szklenia dostarczają zróżnicowanemu pod względem rozplanowania wnętrzu odpowiednią ilość naturalnego światła.

Założeniem projektu nie była jednak jego wyrazista forma, lecz przede wszystkim ekologiczność i energooszczędność budynku. Jego konstrukcja oparta została na drewnianej – Miał być odważny, ale nie dziwny. Trochę tajemniczy, najlepiej niewidoczny z ulicy – architekt Marcin Rubik opowiada o zrealizowanym w warszawskim Wawrze projekcie. Budynek to nie tyle dom jednorodzinny, ile dom dla dwojga. Powstał z myślą o wygodzie dwójki dorosłych ludzi, którzy

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.