Inteligentne domy wpowsinie

Wnajbliższy weekend dni otwarte organizują dwaj deweloperzy osiedli w Powsinie. Zapraszają do domów pokazowych i testowania systemów zarządzania budynkami

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - Michał Wojtczuk

Osiedle Kapriola powstaje nad Rowem Natolińskim, pomiędzy parkiem Natolińskim a ul. Przyczółkową. To około pół kilometra na południe od ul. Karuzela, wpobliżu której wprzyszłości będzie przebiegać wewnętrzna obwodnica miasta prowadząca do autostrady A2. Osiedle to 47 domów wzabudowie szeregowej. Za bramą główną stoi 18 już gotowych segmentów pierwszego etapu o powierzchni od 175 do 207 m kw. Pierwsze 18 domów już jest gotowych. Inwestor, sopocka firma NDI, w weekend organizuje uroczystość otwarcia osiedla połączoną z rodzinnym piknikiem.

Wprogramie są odwiedziny wdomu pokazowym, indywidualne spotkania z architektem krajobrazu i doradcą kredytowym, piknik na kocach, dania zgrilla, gry planszowe, zabawy i konkursy dla dzieci. W sobotę o godz. 14 i wniedzielę ogodz. 13 zaprasza na prezentację tzw. systemu domu inteligentnego. Na zainstalowanych na ścianach panelach sterowniczych albo zdalnie, za pomocą smartfona można ustawiać temperaturę, alarm, rolety woknach, urządzenia elektryczne. Inwestor podkreśla, że system można rozbudowywać o kolejne opcje bez konieczności rozkuwania ścian, bo jest on zbudowany woparciu o instalację elektryczną.

Wpodobny system wyposażone są domy osiedla Rezydencje Pałacowa, które powstało przy ul. Pałacowej, około pół kilometra na południe od osiedla Kapriola. Zdalnie można podnosić i opuszczać rolety, sterować ogrzewaniem i klimatyzacją, włączać telewizję, zapalać i gasić lampy, podlewać ogródek. Pobawić się tym syste mem moż na bę dzie pod czas dnia otwartego, który inwestorzy – firmy Real Management oraz Capital Park – organizują w sobotę 18 maja w godzinach 10-19. Osiedle będzie się składać z dwóch etapów, każdy po 24 do my. Do my pier wsze go eta pu wmarcu dostały pozwolenie na użytkowanie. – Połowa jest już sprzedana – informuje Adrianna Fajerska reprezentująca inwestora. To spore osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że za dom o powierzchni 270 m kw. trzeba zapłacić 2,5-3 mln zł.

Domy w Kaprioli są tańsze – kosztują od ok. 1,2 do 1,6 mln zł. – Trzy są sprzedane, a dwa – zarezerwowane – informuje Michał Panek z NDI. Deweloper kusi klientów zniżkami na niektóre domy dochodzącymi nawet do stu tysięcy złotych.

Obaj inwestorzy podkreślają bliskość zespołu biurowego Wilanów Office Park oraz rozrastającego się Miasteczka Wilanów z jego punktami usługowymi i budowanym publicznym przedszkolem. Jako atut przedstawiają też sąsiedztwo klubu jeździeckiego Stajnia Konna Wilanów, jednej z najdłuższych wWarszawie ścieżek rowerowych oraz parku Natolińskiego, parku wPowsinie i ogrodu botanicznego. Deweloper Rezydencji Pałacowa zwraca uwagę na klasyczną architekturę domów, zaprojektowanych przez pracownie PRS Architekci, a firma NDI – na system ogrzewania domów oparty na tzw. głębinowych wymiennikach gruntowych, sięgających aż na 180 metrów w głąb ziemi. Dzięki nim koszt ogrzewania domu – zapewnia inwestor – jest niższy niż koszt ogrzewania z sieci miejskiej 60-metrowego mieszkania.

Osiedle Kapriola

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.