Nie tylko kleje do płytek i fugi

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - MAWI

Firma Mapei otworzyła w ubiegłym tygodniu w Barcinie swój drugi zakład produkcyjny w Polsce.

– Ta inwestycja to bezpośredni rezultat wzrostu firmy i chęci utrzymywania bliskiego kontaktu z naszymi klientami – mówiła wczasie uroczystości Veronica Squinzi, dyrektor ds. międzynarodowego rozwoju Grupy Mapei i członek zarządu Mapei Polska.

Powstała w2003 r. pierwsza fabryka tej firmy wGliwicach tylko w ciągu czterech lat podwoiła moce produkcyjne i powierzchnię magazynową. Ponieważ w kolejnych latach utrzymywało się dwucyfrowe tempo wzrostu sprzedaży, w2010 r. wMapei podjęto decyzję o budowie kolejnego zakładu na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wraz z jego otwarciem moce produkcyjne Mapei Polska wzrosły do 420 tys. ton produktów proszkowych rocznie. Ponadto wGliwicach oddano do użytku linię produkcyjną do wytwarzania produktów płynnych – domieszek do betonu i dodatków do mielenia cementu.

Dodajmy, że Mapei Polska produkuje nie tylko kleje do płytek i fugi, ale także produkty chemii budowlanej m.in. do montażu wykładzin i drewna, wykonywania cementowych i żywicznych posadzek przemysłowych, ocie pleń, powłok de ko ra cyj nych i ochronnych, domieszek do betonu, hydroizolacji (w tym membran syntetycznych) oraz specjalistycznych rozwią zań bu dowla nych w ob sza rze ochrony i wzmacniania konstrukcji betonowych i murowych, również zabytkowych.

W Mapei podkreślają, że w ujęciu wagowym 96,3 proc. jej produktów sprze da nych w 2012 r. na pol - skim rynku zostało wytworzonych u nas. Firma zatrudnia obecnie 290 osób.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.