Zaczyna się budowa dużego osiedla na Siekierkach

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - MI CHAŁ WOJTCZUK

Budimex Nieruchomości rozpoczął budowę nowego osiedla w rejonie ul. Bluszczańskiej. Cztery trzypiętrowe bloki to początek większej inwestycji: firma dysponuje aż 20 hektarami pod zabudowę.

Osiedle o nazwie Wiślany Mokotów powstanie w pobliżu skrzyżowania Bluszczańskiej zAnanasową. Wpierwszym etapie zaplanowano cztery trzypiętrowe bloki. Inwestor podkreśla, że wysokość zabudowy w tym rejonie reguluje plan zagospodarowania, co da je miesz kań com pew ność, że obok ich domu nie powstanie dużo wyższy blok. Wszystkie lokale posiadać będą balkon lub taras z ogródkiem. Sklepy oraz lokale usługowe wparterach, miejsca postojowe w podziemnych halach garażowych, boksy rowerowe, schowki lokatorskie oraz ogro- dzenie i monitoring zapewnią wygodę i bezpieczeństwo. Osiedle, poprzez sklepy i brak ogrodzenia od frontu, będzie zintegrowane z ul. Bluszczańską.

W czte rech do mach znaj dą się 152 miesz ka nia. Bę dą to kawa ler ki o metrażach od 27 do 33 m kw., mieszka nia dwu po ko jowe ( 38- 52 m kw.) i trzypokojowe (50-65 m kw.). Zaplanowano także „czwórki”, których powierzchnie wahają się od 68 do 81 m kw. – Za dba l iś my, aby nie wiel ka „dwójka” mogła idealnie służyć parze, ale też, jeśli rodzina się powiększy, okazała się wygodnym lokum dla trzech lub czte rech lo ka to rów. Świetne plany to m.in. widne kuchnie na wet na ma ł ych me tra żach, a także duże balkony – mówi Agnieszka Szefer z Budimeksu Nieruchomo- ści. Ceny zaczynają się od niespełna 6,8 tys. zł za m kw.

Wewnątrz osie dla, w miej scu z ukształtowanym delikatnym spadkiem terenu, powstanie naturalny „amfiteatr” z ławkami i trójzbiornikową kaskadą wodną. Na terenie osiedla stanie 69 dużych donic z drzewami, będą również liczne krzewy, byliny, trawy ozdobne i mała architektura. Na trzech wewnętrznych dziedzińcach zaplanowano trzy place zabaw, na których znajdą się karuzele, wieża, zjeżdżalnie, bujaki oraz piaskownica. Szachiści z kolei będą mieli do dyspozycji specjalne stoły do gry.

Oddanie domów do użytku zaplanowano na koniec 2014 r. Inwestycja prowadzona jest w oparciu o rachunek powierniczy w banku PKO.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.