Osiedle Wilno coraz większe

Firma Dom Development rozpoczyna budowę drugiej części osiedla Wilno na Targówku. Powstanie wniej prawie 800 mieszkań. Na początek do sprzedaży trafia budynek zawierający 168 lokali

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - Michał Wojtczuk

Wilno to największa inwestycja Dom Development. Na 20 hektarach na Elsnerowie (poprzemysłowa część Targówka przy linii kolejowej do Ząbek) docelowo ma powstać dwa i pół tysiąca mieszkań. Już wybudowano ponad 600, na osiedlu już mieszka około tysiąca osób. W budowie jest jeszcze około 130 mieszkań. Kameralna, trzypiętrowa zabudowa zaprojektowana przez pracownię Hermanowicz Rewski Architekci tworzy przyjemny kawałek miasta w miejscu, gdzie nigdy go nie było. Na par terach lokowane są usługi, domy stoją w pierzejach nowo wytyczanych ulic, od których nie oddzielają ich płoty. Wszystkie domy powstawały dotąd na południe od ul. Wiernej. Teraz inwestor rozpoczyna budowę drugiej części osiedla, na północ od tej ulicy. Będą to trzypiętrowe domy zaprojektowane przez pracownię Hermanowicz Rewski Architekci. Łącznie znajdzie się wnich 786 mieszkań, a wpierwszym etapie, który właśnie traf ił do sprzedaży – 168 mieszkań. Mają mieć popularne rozkłady. Najmniejsze kawalerki będą mieć powierzchnię nieco ponad 31 m kw., a największe, czteropokojowe mieszkanie będzie mieć metraż 88,7 m kw. Ceny mieszkań będą się wahać od 6 do 7,2 tys. zł za m kw. Do użytku zostaną oddane wpołowie 2015 r. Do kosztu zakupu mieszkania trzeba jeszcze doliczyć cenę miejsca wpodziemnym garażu – 29,8 lub 35 tys. zł.

Dom Development nie poprzestaje na budowie domów. Kosztem 6,5 mln zł sfinansował budowę nowego przystanku na linii kolejowej łączącej Ząbki z Dworcem Wileńskim. Pociągi zatrzymują się tu od czerwca. W kilka minut można nimi dojechać do stacji War szawa Wi leń ska, obok któ rej w przyszłym roku ma zacząć działać stacja drugiej linii metra. Deweloper zbudował także część ul. Wiernej oraz pętlę autobusową wmiejscu, gdzie ta ulica dochodzi do przystanku kolejowego. Na tej pętli zatrzymuje się auto- bus linii 170. – Zbudowaliśmy już przystanek kolejowy, pętlę autobusową, budujemy też kolejne place i ulice wramach osiedla, które na stałe wpisują się w krajobraz Warszawy – mówi Jarosław Szanajca, prezes Dom Development SA.

Nowa faza osiedla WIlno powstanie na północ od ul. Wiernej

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.