Wola Park urośnie

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - MPW

Na wiosnę rozpocznie się rozbudowa centrum handlowego Wola Park. Inwestorem będzie Inter Ikea Centre Group Poland, która właśnie sfinalizowała zakup centrum handlowego.

Centrum Handlowe Wola Park znajduje się przy ul. Górczewskiej. Oddany do użytku w2002 r. obiekt ma powierzchnię nieco ponad 58 tys. m kw. (z czego ok. 18 tys. m kw. zajmuje dwukondygnacyjny hipermarket Auchan, stanowiący odrębną własność), która jest wynajmowana 175 najemcom, głównie z branży modowej.

Właścicielem centrum handlowego był fundusz zarządzany przez AEW Europe. Teraz za nieujawnioną kwotę kupiła go Inter Ikea Centre Group Poland, właściciel m.in. sklepów meblowych wJankach i na Targówku.

„Ogrom nie cie szy my się, że wnaszym portfolio pojawiło się tak atrakcyjne centrum z dużym potencjałem. Po planowanej przez nas rozbudowie będzie to drugie co do wiel ko ści cen trum han dlowe w Warszawie” – mówi Mikael Andersson, dyrektor zarządzający Inter Ikea Centre Group Poland.

Nowy właściciel planuje rozbudowę centrum o dodatkowe 17,5 tys. m kw., które mają powstać na terenie dzisiejszego parkingu. Inter Ikea ma już wszelkie potrzebne pozwolenia i planuje rozpocząć prace na wiosnę przyszłego roku. Wnowej części centrum handlowego nie będzie jednak sklepu Ikea – głównym najemcą będzie Castorama, która zajmie nieco ponad 10 tys. m kw.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.