Luksusowo wPowsinie

Dwa osiedla w rejonie rozwidlenia ulic Drewny i Przyczółkowej planują deweloperzy. Będą to luksusowe domy i apartamenty

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - Michał Wojtczuk

Osiedle przy ul. Potułkały, na wschód od parku Powsińskiego, niedaleko ciągu ulic Drewny-Przyczółkowej zamierza zbudować firma Budrem. Firma specjalizuje się w generalnym wykonawstwie budynków, ale tym razem wystąpi także jako inwestor. Finalizuje procedury administracyjne, spodziewa się, że na przełomie tego i przyszłego roku będzie już dysponować pozwoleniem na budowę. Inwestycja o nazwie Dolce Villa zaprojektowana została przez pracownię SooN Architekci. To sześć prostych, kubistycznych budynków. Wszystkie będą dwukondygnacyjne, wkażdym znajdą się po dwa apartamenty na parterze i po dwa – na piętrze. Ich metraże wahają się od 90 do 200m kw. Do każdego apartamentu przypisany będzie ogród. Domy – choć niskie – będą zaopatrzone wwindy zjeżdżające do podziemnego parkingu.

Budowa zaplanowana jest na 20 miesięcy. Jeżeli firma nie przeliczy się i do sta nie poz wo le nie na bu dowę wnajbliższych tygodniach, domy powinny być gotowe jesienią 2015 r.

Wpobliżu Dolce Villa powstanie jeszcze jedno osiedle. Wrejonie sąsiadu ją cym z roz wi dle niem Drew ny i Przyczółkowej spółka Fadesa Polnord zamierza zbudować zespół domów o nazwie Villa Botanica. Na pięciohektarowej działce mają powstać 22 dwupiętrowe budynki wielo- i jednorodzinne zaprojektowane przez pracownię Fiszer Atelier. Inwestor od kilku lat zmaga się z formalnościami związanymi z podłączeniem osiedla do instalacji wodno-kanalizacyjnych. Liczy, że wprzyszłym roku będzie dysponować już wszystkimi pozwoleniami i będzie mógł wreszcie rozpocząć budowę.

Ani Budrem, ani Fadesa Polnord na razie nie ujawniają cen mieszkań. Wiadomo tylko, że będzie to oferta z górnej półki cenowej. Punktem od- niesienia mogą być inwestycje powstające około trzech kilometrów na północ od Dolce Villa. Nieco dalej na północ, w rejonie ul. Pałacowej. Jedna z nich to Rezydencje Pałacowa – osiedle 24 domów jednorodzinnych. Za dom o powierzchni 270 m kw. trzeba zapłacić 2,5-3 mln zł. Pół kilometra dalej, w rejonie ul. Karuzela powstaje Osiedle Kapriola – zespół 47 domów wzabudowie szeregowej, wcenach od ok. 1,2 do 1,6 mln zł. To inwestycje jednorodzinne. Wielorodzinny charakter ma inwestycja Ruczaj Park przy ul. Ruczaj na Zawadach – osiem okazałych trzykondygnacyjnych rezydencji wie lo ro dzin nych ustawio nych wrządku jak wagony składu kolejowego. Tam ceny mieszkań oscylują wokół 10 tys. zł za m kw.

Planowane osiedle firmy Budrem w Powsinie

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.