WIEŚCI WNĘTRZARSKIE Z SERWISU DOMOSFERA.PL

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - RED

weź ze sobą plan mieszkania ( jeśli go nie masz, zdobędziesz go wadministracji budynku). Przygotuj teczkę z wyciętymi z magazynów wnętrzami, rozwiązaniami, które ci się podobają. Możesz też pościągać zinternetu zdjęcia wnętrz, które idealnie trafiają wtwój gust. Zrób dwa foldery „absolutnie tak” i „absolutnie nie”. Zgraj oba na pendrive’a i daj architektowi. Łatwiej mu wtedy będzie zorientować się wtwoich preferencjach. Powiedz też architektowi, na jakich rozwiązaniach ci zależy, np. otwarta kuchnia, wyspa kuchenna czy wydzielona garderoba. Może zabrzmi to banalnie, ale w relacjach z architektem wnętrz ważna jest „chemia”. Jeśli pierwsze spotkanie przebiega pomyślnie, jest to bardzo dobry znak.

Kogo lepiej unikać?

Jeśli projektant na pierwszym spotkaniu twierdzi, że jest wstanie „zaprojektować wnętrze wdowolnym stylu” lub od razu ma pełno pomysłów na twoje mieszkanie (nawet nie widząc planów), dobrze się zastanów, czy na pewno jest to właściwa osoba. Architekt powinien spróbować poznać twoją osobowość i styl życia (tak, projektant ma wiele wspólnego zpsychologiem).

Nie bój się projektanta

Nie musisz wiedzieć wszystkiego, nie wstydź się, że pewnych rzeczy nie rozumiesz. Pamiętaj, że kluczem do dobrego porozumienia jest szczerość. Powiedz wprost, że masz ograniczony budżet, że chcesz, aby mieszkanie wyglądało tak, a nie inaczej. Nie bój się dopytywać, na czym będzie polegała jego praca czy wjakiej formie otrzymasz projekt. Im więcej kwestii wyjaśnicie na początku, tym lepiej będzie się układała wasza współpraca.

Warunki współpracy

Ustalcie na piśmie dokładny zakres wykonywanych prac projektowych. Dobrze, żeby na temat każdej z nich pojawiła się krótka adnotacja. Uzgodnijcie, czy umowa będzie obejmowała tylko projekt, czy może również nadzór nad jego realizacją. Wumowie musi znaleźć się zapis, jaki zakres prac wykonywany będzie na danym etapie oraz kiedy nastąpi ostateczny termin zakończenia projektu.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.