Oaza z jeziorkiem

Polski deweloper przejął od hiszpańskiej f irmy działkę w Miasteczku Wilanów. Postawi tam osiem domów, w których znajdzie się 456 mieszkań

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - Michał Wojtczuk

Domy powstaną na siedmiohektarowym gruncie u zbiegu al. Rzeczpospolitej i al. Wilanowskiej. To jedna z najbardziej eksponowanych działek w Miasteczku Wilanów, przy samym wjeździe do tego osiedla. Jednak zostanie zagospodarowana jako jedna z ostatnich. Ato dlatego, że wub. dekadzie ten grunt kupiła hiszpańska firma Realia, która, jak wiele firm z Półwyspu Iberyjskiego, ciężko ucierpiała na kryzysie finansowym.

Teraz działkę tę przejęła firma Atal, do nie daw na inwe stu ją ca głów nie w Małopolsce. Osiedle, które zbuduje wMiasteczku Wilanów, będzie trzecią war szawską inwe stycją, któ rą wprowadzi do sprzedaży w tym roku, po Nowym Bemowie na obrze- żach Bemowa i Walewska Residence na Grochowie.

– Jesteśmy przekonani, że Oaza Wilanów spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów szukających mieszkań wWilanowie – mówi Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży mieszkań Atal SA.

Realia planowała na tej działce budowę pięciu długich, ustawionych ukośnie wobec siebie domów. Zaprojektowała je dla nich pracownia Hermanowicz Rewski Architekci. Ta sama pracownia przeprojektowała osiedle dla Atal: teraz ma to być osiem krótszych domów ustawionych w bardziej konserwatywne kwartały. Wsumie znajdzie się w nich 456 mieszkań.

Pierwsze dwa budynki z91 mieszkaniami zostaną wprowadzone do sprzedaży w poniedziałek. Będą mieć od dwóch do czterech pokoi, ometrażach od 39 do 107 m kw. Ceny oscylują wokół 6,8 tys. zł za m kw. To więcej niż średnia wmiasteczku Wilanów (po drugiej stronie al. Rzeczpospolitej firma Robyg sprzedaje domy w cenach już od ok. 6 tys. zł). Atal uzasadnia ceny tym, że na terenie Oazy Wilanów obiecuje zbudować boiska do gry wsiatkówkę, piłkę nożną i koszykówkę oraz wytyczyć trasy biegowe. Na osiedlu powstanie ponadto plac zabaw i niewielkie jeziorko (tak naprawdę staw retencyjny). Domy będą obłożone szarymi ceramicznymi płytkami przypominającymi cegły, które będą kontrastować z jasnym tynkiem i drewnianymi wykończeniami tarasów na wyższych piętrach.

Pierwszy etap inwestycji zostanie oddany do użytku jesienią 2016 r.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.