Zburzą pawilon, zbudują dom

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - MI CHAŁ WOJTCZUK

Stary dwupiętrowy czarny pawilon handlowy naprzeciwko Szpitala Bródnowskiego zostanie zburzony. W czwartek kupiła go fir ma deweloper ska Unidevelopment. Na jego miejscu zbuduje siedmiopiętrowy dom, którego parter i pierwsze piętro zajmą sklepy.

Chodzi oczarny dwupiętrowy pawilon przy ul. Kondratowicza, dokładnie naprzeciwko Szpitala Bródnowskiego. Działkę opowierzchni ok. 7,5 tys. m kw., na której stoi pawilon, Unidevelopment kupił za 14 mln zł. W tym miejscu powstanie budynek, który dla dewelopera zaprojektowała renomowana pracownia JEMS.

Inwe stycja o na zwie Ga ma bę - dzie skła dać się z dwóch czę ści – siedmiopiętrowej od Kondratowicza i niższego, trzypiętrowego skrzydła ustawionego prostopadle w głębi działki.

Wnowym budynku znajdzie się 128 mieszkań o metrażach od 30 do 94 m kw. Parter i pierwsze piętro budynku – w sumie 4 tys. m kw. – przeznaczone będą na sklepy i usługi. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców osiedla bę- dzie również parking podziemny na 205 samochodów oraz patio.

– Jesteśmy przekonani, że inwestycja przy ul. Kondratowicza spotka się z dużym zainteresowaniem klientów. Sprzyjać temu będzie zarówno atrakcyjna architektura osiedla, jak i jego dogodna lokalizacja wcentrum Bródna. Dzięki temu Gama będzie bardzo dobrym miejscem do zamieszkania, jak i prowadzenia działalności gospodarczej – mówi Ewa Przeździecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Unidevelopment SA.

O cenach na razie spółka nie chce mó wić. W tych oko li cach oscylu ją one na ogół w okolicach 6 tys. zł za m kw., np. w inwestycji Młode Bródno przy Krasiczyńskiej (gruntownie modernizowany blok z wielkiej płyty) ceny zaczynają się od 5,8 tys. zł za m kw., a w inwestycji Nowy Punkt firmy Napollo przy Poborzańskiej za metr kwadratowy trzeba zapłacić ok. 6,6 tys. zł.

Unidevelopment chce budowę swojego domu rozpocząć za rok.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.