Galerie handlowe szturmują przedmieścia

WPruszkowie powstanie pierwsza galeria handlowa z pierwszym wielosalowym kinem. Galeria z kinem zostanie zbudowana także w Wołominie. A mniejsze centrum handlowe wyrośnie w Grodzisku Mazowieckim

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - Michał Wojtczuk

Centrum handlowe o nazwie Nowa Stacja powstanie pomiędzy ulicami Sienkiewicza i Stalową, na terenie dawnej fabryki obrabiarek, w pobliżu dworca kolejowego w Pruszkowie. – Ta lokalizacja pozwoli na dogodny dojazd samochodem, koleją lub miejskimi liniami autobusowymi. Dlatego nasze centrum będzie idealnym miejscem na zakupy i rozrywkę nie tylko dla mieszkańców miasta i pobliskich miejscowości, ale także Warszawy – przekonuje Maciej Krzewiński, prezes zarządu firmy ECC Property Management, inwestora nowej galerii (w Warszawie zbudowała m.in. centrum handlowe Promenada).

Nowa Stacja zaoferuje 25 tys. m kw. sklepów i usług – mniej więcej tyle, ile ma centrum handlowe Reduta przy Al. Jerozolimskich, naprzeciwko Blue City. W galerii znajdzie się ok. 120 lokali handlowych i usługowych. Na najwyższej kondygnacji ma się znaleźć sześciosalowe kino (w Pruszkowie dziś nie ma kina). Jego operator też nie został jeszcze ujawniony.

ECC kończy starać się o pozwolenie na budowę (inwestycję dopuszcza plan zagospodarowania). Zapowiada, że Nowa Stacja zacznie działać pod koniec 2016 r.

Porównywalne rozmiary będzie mieć galeria handlowa, której budowa wkrótce rozpocznie się wWołominie. Inwestycja o nazwie Fabryka Wołomin powstanie przy ul. Geodetów, kilkaset metrów od stacji kolejowej. Zaoferuje 25 tys. m kw. powierzchni usługowo-handlowej. Znajdzie się tam hipermarket oraz około 80 sklepów. Inwestor, firma BJM, obiecuje także, że wkompleksie powstanie nowoczesne trzysalowe kino. Inwestycja ma być gotowa jesienią 2015 r.

Z kolei w 2016 r. gotowa ma być kameralna galeria handlowa, która powstanie w centrum Grodziska Mazowieckiego, przy ul. Sienkiewicza, nie o po dal do mu kul tu ry. Inwe sto - rem jest grupa Napollo. Zaprojektowana przez pracownię AMZ dwupoziomowa galeria, w której znajdzie się około dwudziestu sklepów, zaoferuje 5,1 tys. m kw. powierzchni najmu. Obok operatora spożywczego, salonu RTV AGD oraz marketu drogeryjnego, przewidziane są tu butiki z modą i akcesoriami oraz usługi. Centrum wyposażone będzie w podziemny parking.

– Projekt kameralnej, śródmiejskiej galerii handlowej doskonale wpisuje się w nasze założenia dla inwestycji handlowych. Lokalizacje, które nas interesują, to przede wszystkim centra miast do 100 tys. mieszkańców oraz miast satelickich wielkich metropo- lii. Grodzisk Mazowiecki położony jest ok. 30 km od Warszawy, okala go kilkanaście miejscowości, które zamieszkują osoby zawodowo związane ze stolicą – mówi Katarzyna Rzetecka, dyrektor Pionu Inwestycji Komercyj nych w Gru pie NA POL LO. – Wzasięgu bezpośredniego oddziaływania galerii – dojazd do 5 minut – mieszka ponad 20 tys. osób, czyli 2/3 populacji miasta. Kolejnych 57 tys. osób mieszka w odległości od 5 do 20 minut drogi do centrum – oblicza Rzetecka.

Galeria w Grodzisku Mazowieckim

Nowa Stacja w Pruszkowie

Fabryka Wołomin

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.