Nowi wWilanowie

Powiększył się klub deweloperów inwestujących w Miasteczku Wilanów – osiedle Zora Wilanów zaczyna budować inwestor, który w Warszawie znany jest z budowy osiedla Eko Park przy Polu Mokotowskim

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - Michał Wojtczuk

Inwestycja powstanie u zbiegu ulicy Józefa Teodorowicza i Herbu Szreniawa, w linii prostej niespełna 200 metrów od Świątyni Opatrzności. Będzie to czteropiętrowy budynek z dużym wewnętrznym dziedzińcem. Powstanie na działce odkupionej od firmy Acciona, która przed laty planowała tutaj kolejny etap swojego osiedla. Acciona ograniczyła swoje plany, jej osiedle będzie mniejsze. Obecnie wznawia przerwaną kilka lat temu budowę budynku od strony ul. Klimczaka. Znajdzie się wnim około stu mieszkań ometrażach od 27 do 102 m kw., w ofercie są kompaktowe lokale dwupokojowe na 43 m kw. i trzypokojowe na 53 m kw. Acciona niedawno wybrała wykonawcę prac – jest nim firma Budner. Od strony ul. Klimczaka inwestycja będzie mieć dwukondygnacyjne skrzydło handlowo-usługowe. Inwestycja ma być gotowa na wiosnę 2016 r.

Grunt u zbiegu Teodorowicza i Herbu Szreniawa odkupiła od Acciony spółka White Stone Development. Założyli ją ludzie, którzy nadzorowali budowę osiedla Eko Park przy Polu Mokotowskim. Osiedle wWilanowie jest ich drugą inwestycją poza Eko Parkiem, obok budowy biurowca na Służewcu, który na swoją siedzibę wybrał operator sieci komórkowej Plus.

Budynek Zora Wilanów zaprojektowała pracownia KAPS Architekci. Znajdzie się wnim około 140 mieszkań, o metrażach od 27 do 118 m kw. Większość mieszkań jest dwustronna, ma okna wychodzące i na wewnętrzny dzie dzi niec, i na zewnątrz. Każ de mieszkanie wyposażone będzie wbalkon lub w ta ras. Ce ny naj tań szych mieszkań zaczynają się od ok. 7 tys. zł.

„Naszą inwestycję wyróżnia nowoczesna architektura, funkcjonalność oraz wysoki standard wykończenia. Przyjemną wizją dla przyszłych domowników jest oczywiście kameralne patio z dekoracyjną zielenią wprowadzające odrobinę spokoju do codziennego życia. A dla tych, którzy lubią spędzać czas poza domem – sąsiedztwo wielu sklepów, kawiarni i innych punktów usługowych. Samo Miasteczko Wilanów również odgrywa niebagatel- ną rolę. Jest to wkońcu jedna z najbezpieczniejszych dzielnic Warszawy” – przekonuje inwestor. Jest to również osiedle wbudowie – dopiero we wrześniu zaczęły działać w niej pierwsze publiczne przedszkole i żłobek, we wrześniu przyszłego roku ma być gotowa podstawówka i drugie przedszkole.

Budynek ma już prawomocne pozwolenie na budowę, zaczęły się pierwsze prace budowlane. White Stone Development przewiduje, że inwestycja zostanie ukończona pod koniec 2016 r.

Zora Wilanów trafiła do sprzedaży kilka dni temu. A za kilka dni rozpocznie się sprzedaż mieszkań w innej inwestycji wMiasteczku Wilanów – osiedla Espace, które firma Bouygues Immobillier Polska zbuduje przy al. Rzeczypospolitej, obok powstającego już osiedla Oaza Wilanów, wpobliżu skrzyżowania z al. Wilanowską. – Mamy już ważne pozwolenie na budowę, prace budowlane planujemy rozpocząć do końca 2015 roku – informuje Andrzej Sołtysik z Bouygues. Inwestor nie podaje jeszcze cen mieszkań („będą atrakcyjne wstosunku do konkurencji”), wyjawia zaś, że część z nich zmieści się w limitach programu MdM (dziś ten limit to niespełna 6,6 tys. zł za m kw.). W odróżnieniu od kilku osiedli w Miasteczku Wilanów, w których dominują mieszkania małe, Espace ma mieć duży udział przestronnych i komfortowych mieszkań trzy- oraz czteropokojowych. Inwestycja ma być gotowa w drugiej połowie 2017 r.

Inwestycja Zora Wilanów firmy White Stone Develoopment

Inwestycja Moja Atmosfera firmy Acciona

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.