Więcej mieszkań na Żoliborzu

Nowa inwestycja na Żoliborzu Południowym. 123 mieszkania powstaną w nowym budynku osiedla Apartamenty Krasińskiego, który powstanie u zbiegu Krasińskiego i Przasnyskiej

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - Michał Wojtczuk

Pięciopiętrowy budynek powstanie w południowo-zachodnim narożniku Krasińskiego i Przasnyskiej, tuż obok dwóch domów zbudowanych kilka lat temu w pierwszym etapie osiedla Apar tamenty Krasińskiego. Inwestorem jest firma Atlas Estates. Firma dysponuje już pozwoleniem na budowę, pierwsze prace robotnicy z firmy Kalter rozpoczną jeszcze przed końcem roku.

Inwestor adresuje budynek przede wszystkim do młodych par i małżeństw oraz do rodzin z dziećmi. „Ze względu na zielone otoczenie oraz bliskość szkół i przedszkoli, inwestycja stanowi ciekawą propozycję dla tej grupy nabywców” – przekonuje Atlas Estates w komunikacie prasowym. W innym jego punkcie pisze o „zacisznym punkcie zielonego Żoliborza”. To lekka przesada – inwestycja powstaje na obrzeżach potężnego osiedla, gdzie duże drzewa są rzadkością. Dorodne okazy zostaną wycięte własne pod budowę Atlas Estates. Budowa publiczne przedszkola i żłobka przy ul. Rydygiera 8 ma się roz po cząć w przyszłym ro ku, a do użytku placówka ma zostać oddana w 2017 r.

Metraże mieszkań wahają się od 25 do 108m kw. 70 proc. to lokale dwu- i trzypokojowe, reszta to kawalerki zmożliwością wydzielenia aneksu sypialnego oraz mieszkania cztero- i pięciopokojowe.

Budynek zaprojektowali architekci z pracowni Kuryłowicz&Associates. Dom ma mieć kaskadową wysokość, dzięki czemu mieszkania na czwartym i piątym piętrze wyposażone zostaną w spore tarasy. Inwestor zwraca uwagę na wysokie na 2,4 metra prze- szklenia okienne, jako ponadstandardowe rozwiązania przedstawia nieco podwyższone stropy (mieszkania mają wysokość 2,8 metra) czy preinstalację do systemu klimatyzacji na ostatnich piętrach. Atlas Estates twierdzi, że mieszkania będą bardzo dobrze wy- ciszone, ponieważ część szachtów instalacyjnych została zaprojektowana poza obrębem lokali. Inwestor przekonuje, że zaletą budynku będzie elegancka elewacja: częściowo obłożona okładziną z kamienia, z drewnianą stolarką okienną oraz dodającymi budynkowi delikatności szklanymi barierami tarasów na wyższych piętrach. Pod budynkiem zaś powstanie parking na 156 samochodów.

– Mieszkania z pierwszego etapu Apartamentów Krasińskiego bardzo szybko znalazły nabywców. Ten sukces zachęcił nas do kontynuacji inwestycji – mówi Reuven Havar, dyrektor generalny Atlas Management Company. Jako główne atuty inwestycji wska zu je do brą ko mu ni ka cję ( na Przasnyskiej zatrzymuje się autobus 221, którym w kilka minut można dojechać do stacji metra Dworzec Gdański) i bliskość centrum miasta.

Ceny mieszkań wahają się od 8 do 10 tys. zł za m kw. To ceny typowe dla tego rejonu, podobne obowiązują m.in. na osiedlu Młody Żoliborz przy Powązkowskiej (7,2-9,2 tys.), na osiedlu Żoliborz Artystyczny (średnia: 8,5 tys.) czy Modern Żoliborz przy Przasnyskiej (7,5-9 tys.). Inwestycja ma zostać oddana do użytku pod koniec 2017 r.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.